• Artykuł
  • Publikacja: 20.04.2020
  • Edycja: 16.07.2020
  • 0 
NAGRANIE WEBINARIUM / Coś dla dzieci, coś dla rodziców? Biblioteka oczywiście!

Webinarium dla bibliotekarzy, nauczycieli, animatorów kultury i wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat działań dla dzieci i rodziców w bibliotece.

Co biblioteka może zaoferować dzieciom i ich rodzicom? Podczas spotkania omawiane były działania, które przyciągają do biblioteki rodziców oraz dzieci od najmłodszych lat. Z webinarium można dowiedzieć się:
- jak wyodrębnić specjalne działy
- jak przygotować akcję promującą czytelnictwo Bingo (regulamin akcji i karta udziału w załącznikach)
- jak zorganizować wspólne warsztaty dziecko-rodzic czy warsztaty o emocjach dla rodziców.

Nagranie webinarium: https://youtu.be/4y1iP5wC2M8


Prowadzący:
Anna Wysocka - Praca to moja pasja. Wyznaję jedną z zasad Google „praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”. Pracuję w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, jestem kierownikiem filii w Józefosławiu. Lubię jak coś się dzieje, lubię współpracować i pomagać innym. Interesują mnie działania animacyjne, organizacja wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Piszę, koordynuję i realizuję projekty (m.in. „Literacka Mapa Piaseczna”, "Zdrowa mama, zdrowe dziecko", "Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości", Przekąski literackie”, „Wszechświat uczuć w świecie książek”). Organizuję spotkania autorskie oraz inicjatywy związane z czytelnictwem. Prowadzę kurs komputerowy dla seniorów oraz zajęcia z kodowania dla dzieci. Organizuję klub kreatywności „Strefa KreaTYwni”, w którym prowadzę warsztaty: Kodowanki, Rytmowanki, Teatralki. Realizuję warsztaty dla dzieci i młodzieży jak escape room oraz lekcje biblioteczne. Tworzę ofertę biblioteki wraz z czytelnikami. Mam doświadczenie w promocji wydarzeń – tworzenie plakatów, ulotek, filmików, notek prasowych. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę oraz uczę się nowych rzeczy, eksperymentuję, szukam nowych pomysłów do realizowania.Projekt "12 miesięcy tematycznych z labib.pl" jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB.

NAGRANIE WEBINARIUM / Coś dla dzieci, coś dla rodziców? Biblioteka oczywiście!