• Artykuł
  • Publikacja: 06.09.2016
  • Edycja: 13.09.2016
  • 1 
Wykiełkuj na rynku pracy – biblioteczny program dla młodzieży - zapraszamy na webinarium!

Podczas webinarium ekspertki przybliżą cele programu i opowiedzą o korzyściach, jakie odniosą młode osoby dzięki warsztatom i spotkaniom edukacyjnym, oraz biblioteki dzięki wprowadzeniu do swojej oferty nowych działań dla młodzieży.

Ekspertkami będą:

**Magdalena Paul ** – doktorantka Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach pracy dyplomowej na temat wpływu społecznego bibliotek publicznych na przykładzie działań wspierających osoby bezrobotne i poszukujące pracy prowadzi program edukacyjny "Wykiełkuj na rynku pracy". Członkini sieci LABiB, od 2013 roku prowadzi warsztaty dla bibliotekarzy oraz pracowników sektora NGO.

Katarzyna Urbanowicz – kierowniczka "Przystanku Książka", filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, w której odbyła się pilotażowa edycja projektu "Wykiełkuj na rynku pracy". Członkini sieci liderskiej LABiB.

Agata Warywoda - bibliotekarka, edukatorka, członkini sieci liderskiej LABiB. Przez ponad trzy lata związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie była odpowiedzialna za wdrożenie programu edukacji medialnej oraz pracę z młodzieżą w zakresie wzmacniania ich zasobów. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie m.in.: koordynuje projekt EasyMatura.pl skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 9 września o 18:00 kliknąć link:

https://labib-frsi.clickmeeting.com/miesiac-tematyczny-labib-od-potrzeby-do-uczestnictwa-czyli-jak-zaangazowac-mlodziez-do-dzialania

Można też dołączyć przez telefon:

a) Dzwoniąc pod numer: +48 (22) 209-2520b) Wpisując PIN konferencji: 721383#

lub przez aplikację mobilną Click Meeting: ID pokoju: 364-582-444

Przed udziałem w webinarium należy zapoznać się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi, w tym z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Webinarium rozpoczyna cykl spotkań " Od potrzeby do uczestnictwa, czyli jak zaangażować młodzież do działania"