• Artykuł
  • Publikacja: 28.06.2016
  • Edycja: 28.06.2016
  • 3 
Zaproszenie na webinarium "Migająca strona - migająca książka - migający świat. Głusi w przestrzeni kultury i sztuki"

Członkowie Sieci LABiB oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają bibliotekarzy, animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami na ostatnie webinarium w ramach czerwcowego miesiąca tematycznego: „Niepełnosprawni: angażowanie w działanie”.

 

Webinarium

Migająca strona - migająca książka - migający świat. Głusi w przestrzeni kultury i sztuki

30 czerwca (czwartek), godz. 18.00

Ekspert: Olgierd Kosiba – właściciel i pomysłodawca największej w Polsce i Europie encyklopedycznej platformy edukacyjnej do nauki języka migowego i polskiego, MIGAJ.EU

Tłumaczenie na język migowy: Aleksandra Włodarczak - tłumacz i wykładowca polskiego języka migowego#niepelnosprawni #angazowaniewdzialanie

**Adres webinarium: ** : https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl

 

 

Opis webinarium:

Webinarium będzie dotyczyło problemów związanych z dostępem do informacji przez osoby G/głuche i słabosłyszące. Zarówno te posługujące się językiem migowym jak też te, które się nim nie posługują. Temat zostanie zawężony do korzystania przez takie osoby ze stron internetowych, oraz książek czy imprez kulturalnych.

Webinarium będzie na bieżąco tłumaczone na język migowy.

 

 

 

Olgierd Kosiba

Właściciel i pomysłodawca największej w Polsce i Europie encyklopedycznej platformy edukacyjnej do nauki języka migowego i polskiego, MIGAJ.EU (www.migaj.eu). Tłumacz i wykładowca języka migowego. Prezes Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST” (www.towarzystwogest.eu). Autor niekonwencjonalnych metod w dziedzinie nauczania języka migowego, między innymi Metody wizualizacji językowej w oparciu o technologię spaceru wirtualnego (www.spacer.migaj.eu). Wykładowca na Państwowej Wyższej Szkole Karkonoskiej w Jeleniej Górze, Collegium Da Vinci w Poznaniu, oraz w Firmie Szkoleniowo-Doradczej Anna Szywała w Świdnicy. W 2013 r. powołany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na członka Polskiej Rady Języka Migowego, złożył rezygnację na rzecz osoby Głuchej nie godząc się na nominację ministerstwa. Pełnomocnik Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych (KSON) ds. szkoleń z języka migowego oraz współpracy z osobami niesłyszącymi. Autor „Leksykonu języka migowego”, najobszerniejszej publikacji słownikowej, wydanej dotychczas w Polsce, oraz książek do nauki języka migowego. Współtwórca projektu Migam.pl (obecnie Migam.org). Od ponad 10 lat zaangażowany w realizację wielu projektów kulturalnych i społecznych oraz w działalność organizacji pozarządowych.

 

 

 

Aleksandra Włodarczak

Tłumacz i wykładowca polskiego języka migowego. Sekretarz Zarządu Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. Współtwórca oraz Project Manager Platformy edukacyjnej MIGAJ.EU. Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Zdrowie publiczne. Zainteresowania szczególnie ukierunkowane na tematykę komunikacji klinicznej z Głuchym pacjentem oraz edukacji zdrowotnej osób Głuchych. Ściśle związana także z tematyką dostępności stron internetowych oraz instytucji dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Prelegent na wielu konferencjach i wykładach poświęconych tematyce osób niesłyszących i językowi migowemu. Tłumaczyła na polski język migowy wiele konferencji i szkoleń, a także programy w Telewizji Polskiej Oddział w Poznaniu. Od wielu lat zaangażowana w działalność na rzecz osób niesłyszących współpracując z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce.

 

 

 

 

Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do webinarium:

  1. Dołącz przez stronę internetową: https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl na dowolnej przeglądarce z Flashem (preferowany Firefox)

  2. Dołącz przez telefon:a) Dzwoniąc pod numer: +48 (22) 209-2520b) Wpisując PIN konferencji: 721383#

  3. Dołącz przez aplikację mobilną Click Meeting: ID pokoju: 364-582-444

 

Zaproszenie na webinarium