• Artykuł
  • Publikacja: 13.06.2016
  • Edycja: 13.06.2016
  • 0 
Zaproszenie na webinarium "Komunikowanie się z osobami z niepełnosprawnością"

Członkowie Sieci LABiB oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają bibliotekarzy, animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami na kolejne webinarium w ramach czerwcowego miesiąca tematycznego: „Niepełnosprawni: angażowanie w działanie”. ** **

Webinarium

Komunikowanie się z osobami z niepełnosprawnością

16 czerwca (czwartek), godz. 18.00

Ekspert: dr n. med. Ewelina Żyżniewska-Banaszak – kierownik Samodzielnej Pracowni Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

#niepelnosprawni #angazowaniewdzialanie

**Adres webinarium: ** : https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl

 

 

 

Opis webinarium:

Tematyka spotkania poświęcona będzie zasadom właściwego zachowania się wobec osób z niepełnosprawnościami, w tym osób z niepełnosprawnością ruchową (poruszających się na wózkach czy o kulach), niewidomych lub niedowidzących, niesłyszących lub niedosłyszących, z zaburzeniami mowy, epilepsją, niskiego wzrostu, a także osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną . Przedstawione będą nie tylko zasady zachowania wobec tych osób, ale też postępowania z psami przewodnikami oraz sprzętem używanym przez osoby z niepełnosprawnością.

 

 

 

Dr n. med. Ewelina Żyżniewska-Banaszak , fizjoterapeuta

Adiunkt w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku , Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego oraz Towarzystwa Medycyny Regeneracyjnej. Autorka programu Studiów Podyplomowych w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym „ Fizjoterapia w onkologii i profilaktyce chorób nowotworowych”. „Fizjoterapia w kardiologii i profilaktyce chorób układu krążenia” oraz publikacji naukowych z dziedziny fizjoterapii, odnowy biologicznej i rekreacji. Doświadczenia i kompetencje zawodowe zdybywała m.in. w GesundheitschulleHvB w Wiener Neustadt Austria (drenaż limfatyczny), Memorial Care Todd Cancer Institute Long Beach California USA (terapia behawioralna u osób z chorobą nowotworową), kompleksowa fizjoterapia pacjentów z obrzękiem limfatycznym pod kierunkiem prof. Maryvonne Chardon-Bras w Montpellier Francja.

 

 

 

Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do webinarium:

  1. Dołącz przez stronę internetową: https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl na dowolnej przeglądarce z Flashem (preferowany Firefox)

  2. Dołącz przez telefon:a) Dzwoniąc pod numer: +48 (22) 209-2520b) Wpisując PIN konferencji: 721383#

  3. Dołącz przez aplikację mobilną Click Meeting: ID pokoju: 364-582-444

Zaproszenie na webinarium