• Artykuł
  • Publikacja: 20.06.2016
  • Edycja: 20.06.2016
  • 0 
Zaproszenie na webinarium "Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną"

Członkowie Sieci LABiB oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają bibliotekarzy, animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami na kolejne webinarium w ramach czerwcowego miesiąca tematycznego: „Niepełnosprawni: angażowanie w działanie”.

 

Webinarium

 

Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną

23 czerwca (czwartek), godz. 18.00

Ekspert: Anna M. Kwiatkowska

#niepelnosprawni #angazowaniewdzialanie

**Adres webinarium: ** : https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl

 

 

Opis webinarium:

Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną. W czasie webinarium zostaną zaprezentowane narzędzia i metody wspomagające edukację i terapię osób z niepełnosprawnością intelektualną. Słuchacze dowiedzą się także jak i do czego osoby z NI wykorzystują komputery i internet. Zostaną omówione zasady bezpiecznych zachowań w pracowniach komputerowych i w internecie.

 

**Anna M. Kwiatkowska **

Magister inżynier informatyki; wieloletnia pracownica dydaktyczna Politechniki Warszawskiej. Od ośmiu lat współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym opracowując aplikacje wspierające terapię i edukację dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez warsztaty, szkolenia i bliską współpracę z uczestnikami i terapeutami kilku warsztatów terapii zajęciowej w Polsce przybliża osobom z niepełnosprawnością intelektualną internet oraz media społeczne. Jednocześnie pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa tych osób w internecie. Jest pomysłodawczynią idei dotyczących działań w internecie, które realizowała w wielu projektach międzynarodowych. Autorka broszur w tekście łatwym do czytania i zrozumienia o komputerach i internecie opublikowanych przez PSOUU w ramach cyklu wydawniczego „Biblioteka self−adwokata” oraz podręczników i poradników metodycznych. Specjalistka ds. Systemów Zarządzania Bazami Danych, Systemów Wspomagania Decyzji, Informatycznych Systemów Monitoringu i Zarządzania Środowiskiem.

 

Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do webinarium:

  1. Dołącz przez stronę internetową: https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl na dowolnej przeglądarce z Flashem (preferowany Firefox)

  2. Dołącz przez telefon:a) Dzwoniąc pod numer: +48 (22) 209-2520b) Wpisując PIN konferencji: 721383#

  3. Dołącz przez aplikację mobilną Click Meeting: ID pokoju: 364-582-444

Zaproszenie na webinarium