• Artykuł
  • Publikacja: 07.06.2016
  • Edycja: 08.06.2016
  • 0 
Zaproszenie na webinarium "Włączanie osób z niepełnosprawnościami do aktywnego uczestnictwa w kulturze – dobre praktyki na przykładzie projektów zrealizowanych w bibliotece"

Webinarium

Włączanie osób z niepełnosprawnościami do aktywnego uczestnictwa w kulturze – dobre praktyki na przykładzie projektów zrealizowanych w bibliotece

9 czerwca (czwartek), godz. 18.00Ekspert: Anna Rutkowska – Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, sieć LABiB

#niepelnosprawni #angazowaniewdzialanie

**Adres webinarium: ** : https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl

 

Opis webinarium:

Oferta instytucji kultury powinna być również skierowana do osób z niepełnosprawnościami. Przeciwdziałanie wykluczeniu poprzez włączanie wymaga od nas większego niż zwykle zaangażowania. Jeśli poznamy potrzeby i problemy osób niewidomych, niesłyszących, czy niepełnosprawnych ruchowo, okazuje się, że możemy przygotować propozycje kulturalne skierowane dla tej grupy odbiorców.

Dzięki udziałowi w webinarium dowiecie się, na co zwracać uwagę przygotowując przestrzeń waszej placówki, aby była dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poznacie przykładowe projekty zrealizowane z uwzględnieniem osób niesłyszących i niewidomych. Dowiecie się, jakie trudności mogą wystąpić podczas realizacji działań, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Przekonacie się, że osoby z niepełnosprawnościami można aktywnie zaangażować w działalność kulturalną. A co ciekawe, sami możemy się wiele od nich nauczyć.

Zapraszamy do udziału w webinarium.

 

 

Anna Rutkowska

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek: Historia), Collegium Balticum (Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa), Wyższej Szkoły Zarządzania (Zarządzanie Przedsiębiorstwem).

Bibliotekarz z kilkunastoletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołem. Uczestniczka sieci LABiB, skupiających aktywnych bibliotekarzy z całej Polski. Jest autorką artykułów w prasie branżowej, m.in. „Trudny czytelnik w bibliotece”, „Obsługa czytelników z dysfunkcją wzroku”. Prowadziła warsztaty i wystąpienia na Kongresie Bibliotek w Warszawie, na Forach Młodych Bibliotekarzy w Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Była odpowiedzialna za projekt dofinansowany ze środków Programu

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Biblioteka przyjazna niewidomym”, zrealizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, w partnerstwie z ośmioma instytucjami i stowarzyszeniami. Uczestniczyła również w projekcie REkreacja Profesjonalny Menedżer Społeczny, dla aktywnych animatorów w Szczecinie.

W 2015 r. w ramach programu Kultura Dostępna realizowała w bibliotece projekt „Widzieć więcej, niż się widzi – wiedzieć więcej, niż się wie”, dotyczący osób z dysfunkcją wzroku. Obecnie Kierownik Działu Promocji i Marketingu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie.

 

 

Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do webinarium:

Dołącz przez stronę internetową: https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl na dowolnej przeglądarce z Flashem (preferowany Firefox)

Dołącz przez telefon:

a) Dzwoniąc pod numer: +48 (22) 209-2520

b) Wpisując PIN konferencji: 721383#

Dołącz przez aplikację mobilną Click Meeting: ID pokoju: 364-582-444

Zaproszenie na webinarium