• Artykuł
  • Publikacja: 12.08.2020
  • Edycja: 12.08.2020
  • 0 
NAGRANIE WEBINARIUM | Szukanie i czytanie książek w plenerze, czyli akcje, happeningi i pikniki w przestrzeni publicznej

Zapraszamy do obejrzenia webinarium zrealizowanego w ramach 12 miesięcy tematycznych z labib.pl. Webinarium dedykowane jest bibliotekarzom, animatorom kultury i wszystkim, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.

NAGRANIE DOSTĘPNE JEST 
TUTAJ.

Podczas tego spotkania rozmawialiśmy o imprezach i akcjach plenerowych. Przedstawione zostały pikniki, festiwale, akcja „Złap książkę”, akcja bookcrossing oraz happeningi. Podczas webinarium dowiecie się:

  • co zaplanować na piknik czy festiwal, aby przyciągnąć odbiorców,
  • jak zorganizować ciekawe akcje,
  • co jest najważniejsze przy organizacji takich wydarzeń.


Materiały z webinarium:

Szablon mini teatrzyku kamishibai: https://www.tibum.pl/shop/kamishibai-do-pobrania

Akcja Bookcrossing: https://bookcrossing.pl/materialy-do-druku

Przepis na książkę: https://przekaskiliterackie.wordpress.com/2018/09/17/przepis-na-ksiazke/#more-361

Akcja „Złap książkę”: 
https://www.facebook.com/events/237113290198991

https://www.facebook.com/events/455365461898648


Prowadząca:
Anna Wysocka - Praca to moja pasja. Wyznaję jedną z zasad Google „praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”. Pracuję w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, jestem kierownikiem filii w Józefosławiu, a także członkiem i ambasadorem Stowarzyszenia LABiB. Lubię jak coś się dzieje, lubię współpracować i pomagać innym. Interesują mnie działania animacyjne, organizacja wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Piszę, koordynuję i realizuję projekty, organizuję spotkania autorskie oraz inicjatywy związane z czytelnictwem. Prowadzę kurs komputerowy dla seniorów oraz zajęcia z kodowania dla dzieci. Organizuję klub kreatywności „Strefa KreaTYwni”, w którym prowadzę warsztaty: Kodowanki, Rytmowanki, Teatralki. Realizuję warsztaty dla dzieci i młodzieży jak escape room oraz lekcje biblioteczne. Tworzę ofertę biblioteki wraz z czytelnikami. Mam doświadczenie w promocji wydarzeń – tworzenie plakatów, ulotek, filmików, notek prasowych. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę oraz uczę się nowych rzeczy, eksperymentuję, szukam nowych pomysłów do realizowania.Projekt "12 miesięcy tematycznych z labib.pl" jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB.

NAGRANIE WEBINARIUM | Szukanie i czytanie książek w plenerze, czyli akcje, happeningi i pikniki w przestrzeni publicznej