• Artykuł
  • Publikacja: 26.01.2020
  • Edycja: 26.01.2020
  • 0 
Jak skrócić link i sprawdzić, ile osób w niego kliknęło? Poznaj Bitly!

Prowadzicie biblioteczną stronę na Facebooku lub konto na Instagramie? Chcecie wiedzieć, ile osób sprawdza opublikowane przez Was linki? A może macie ochotę umieścić post z linkiem nazwanym w oryginalny sposób? Jeżeli tak - koniecznie sprawdźcie jak korzystać z Bitly!

BITLY to dostępne online, bezpłatne narzędzie do skracania linków. Dzięki niemu link, który pierwotnie wyświetlał się w facebookowym poście jako:

https://labib-frsi.clickmeeting.com/miesiac-tematyczny-labib-od-potrzeby-do-uczestnictwa-czyli-jak-zaangazowac-mlodziez-do-dzialania możemy zamienić np. w link: http://bit.ly/weźudziałwwebinarium.

Dodatkowo, program daje nam opcję statystyk – możemy sprawdzić np. ile osób i z jakiej lokalizacji kliknęło w dany link.

Korzystanie z Bilty krok po kroku:

  1. Otwieramy stronę https://bitly.com/
  2. Klikamy przycisk SIGN UP i wybieramy opcję darmowego korzystania z programu (niebieski przycisk GET STARTED FOR FREE)
  3. Zakładamy konto - podając adres mailowy lub logując się do konta na GMAILU
  4. UWAGA! Musimy wymyśleć hasło, które będzie miało minimum 6 znaków, 1 literę, 1 cyfrę, 1 znak specjalny np. wykrzyknik, znak zapytania itd.
  5. Skracamy linki :) Skracanie linków jest bardzo proste – klikamy w przycisk CREATE w prawym górnym rogu, wklejamy „długi” link i używając opcji CUSTOMIZE nadajemy mu nową, krótszą nazwę.
  6. Wszystkie skrócone linki zapisują się na naszym koncie i dowolnej chwili możemy do nich wrócić.
  7. Nasze skrócone linki wyświetlają się po lewej stronie. Klikając w nie – mamy dostęp do statystyk – widzimy ile osób w dany link kliknęło, w jakim czasie i z jakiego źródła.

Z Bitly warto skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy publikujemy post, w którym oprócz głównego linku do którego odsyłamy, zamieszczamy kilka innych.

Wtedy takie skrócone linki, dodatkowo odpowiednio nazwane, wyglądają bardziej przyjaźnie i sprawiają, że nasza komunikacja z odbiorcami na Facebooku czy Instagramie jest czytelna a jednocześnie angażująca.

W galerii poniżej - zdjęcia z instrukcją korzystania i przykładowy post z skróconym linkiem. Mam nadzieję, że BILTY ułatwi Wam pracę! Powodzenia w korzystaniu!