• Artykuł
  • Publikacja: 02.01.2020
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Kolędowanie na ekranie - podsumowanie projektu "O finansach...w bibliotece"
W świątecznej atmosferze zakończył się projekt „ O finansach … w bibliotece” edycja 6. Spotkanie uczestników z Biblioteki w Przyłęku oraz Filii w Grabowie nad Wisłą i zaproszonych gości odbyło się 28 grudnia. Było okazją do wspólnego śpiewania kolęd oraz rozmów o umiejętnościach nabytych podczas kursu i wymiany doświadczeń.
Celem projektu było umożliwienie dorosłym czytelnikom bibliotek skorzystanie z nowej oferty, jaką jest edukacja z zakresu finansów osobistych.
W bibliotece w Przyłęku zorganizowano szkolenia dla 20 uczestników. Seniorzy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez bibliotekarki, często długo dyskutując nad uzyskanymi informacjami. Podczas spotkania przy wigilijnych potrawach i ciastach przygotowanych przez pracowników biblioteki uczestnicy opowiadali o wykorzystaniu uzyskanej wiedzy w praktyce.
Na początku spotkania kierownik biblioteki przywitała zgromadzonych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Przełamując symbolicznie opłatek. Potem przyszedł czas na mini koncert świąteczny w wykonaniu Michaliny Szewczyk, Zuzanny Burdyn, Wiktorii Bakalarz i Zuzanny Fielestak.
Spotkanie w okresie świątecznym zawsze nastraja ludzi pozytywnie. Podczas naszego podsumowania śpiewaliśmy wspólnie popularne kolędy i pastorałki tj. „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „W żłobie leży…”, „Lulajże Jezuniu…”.
Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat ukończenia kursu. Wszyscy z radością odbierali dokument i dziękowali za zaproszenie ich do projektu.