• Artykuł
  • Publikacja: 28.06.2019
  • Edycja: 28.06.2019
  • 0 
Film o wolontariuszkach wymiany międzynarodowej

Sabela i Marine postanowiły spędzić „gap year” w Polsce, pracując w Bibliotece oraz Ośrodku Kultury w podwarszawskim Pomiechówku. Zobaczcie, co mówią o swoim pobycie.


Dziewczyny przyjechały do Polski w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service) i programu Erasmus +. Sabela Suevos Fernández pochodzi z A Coruña - miasta w północno-zachodniej części Hiszpanii. Od września 2018r. pracuje jako wolontariuszka w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek. Marine Chaussin przyjechała z Amiens – francuskiego miasta położonego nad Sommą i jesienią ubiegłego roku rozpoczęła pracę w Ośrodku Kultury PomPA Pomiechówek.

Każda z wolontariuszek zajmuje się na co dzień wsparciem instytucji kultury w codziennych zadaniach, pomagając w organizacji eventów oraz współpracy ze szkołami i przedszkolami.

Do niedawna Sabela i Marine prowadziły również półroczny kurs języka angielskiego dla seniorów z Gminy Pomiechówek. Sabela została też gospodarzem videokursu „Hiszpański z Sabelą”, którego same tylko trzy ostatnie odcinki dotarły do ponad siedemnastu tysięcy odbiorców na Facebooku.

Kilka miesięcy temu poprosiliśmy internautów o zadawanie pytań dotyczących życia Sabeli i Marine w Polsce. W efekcie tego powstał film Q&A.

Zachęcamy gorąco o jego obejrzenia: https://tiny.pl/tc8d7


Film o wolontariuszkach wymiany międzynarodowej