• Artykuł
  • Publikacja: 21.06.2019
  • Edycja: 21.06.2019
  • 0 
Videokurs "Hiszpański z Sabelą"

Biblioteka w Pomiechówku po raz kolejny przyciąga internautów ciekawym edukacyjnym pomysłem.


Jednym z najlepszych sposobów na skuteczną naukę języka obcego jest kontakt z native speakerem. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na indywidualny kurs prowadzony przez osobę z zagranicy. Pracownicy Biblioteki w Pomiechówku wpadli więc na pomysł darmowej alternatywy dostępnej online, korzystając z obecności hiszpańskiego gościa. 


Sabela Suevos Fernández pochodzi z A Coruña - miasta w północno-zachodniej części Hiszpanii. Do Polski przyjechała na blisko rok w ramach Wolontariatu Europejskiego programu Erasmus+. Od września 2018r. pracuje jako wolontariuszka w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek, pomagając w organizacji eventów oraz współpracy ze szkołami. Razem z Marine Chaussin – francuską wolontariuszką Ośrodka Kultury PomPA Pomiechówek prowadziła do niedawna kurs języka angielskiego dla seniorów. Jest też gospodarzem videokursu „Hiszpański z Sabelą”, którego same tylko trzy ostatnie odcinki dotarły do kilkunastu tysięcy odbiorców na Facebooku (pomimo tego, że Pomiechówek to malutka gmina wiejska).


Videokurs wystartował pod koniec września ubiegłego roku na bibliotecznym kanale YouTube. Kolejne odcinki trafiały również na fanpage na Facebooku. W każdej z 36 części, które pojawiały się co piątek, znalazły się podstawowe hiszpańskie zwroty i zdania w przetłumaczeniu na język polski. Do kursu dołączone zostały również dwie części bezpłatnego ebooka, zawierającego zdania z poszczególnych odcinków oraz ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania. 


Wszystkie odcinki videokursu „Hiszpański z Sabelą” można znaleźć na kanale  YouTube: KLIK.
Finałowy odcinek dostępny jest również na Facebooku: KLIK.
Obydwie części ebooka można bezpłatnie pobrać TUTAJ.


Zapraszamy serdecznie do Biblioteki w Pomiechówku.

Videokurs