• Artykuł
  • Publikacja: 16.12.2016
  • Edycja: 17.12.2016
  • 0 
Współpraca z wolontariuszami – zapraszamy na webinarium!

**21 grudnia (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na webinarium pt. "Wolontariat – tworzenie oferty i współpraca z wolontariuszami". Spotkanie jest częścią miesiąca tematycznego „Moc wolontariatu”, organizowanego przez społeczność LABiB i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. **

Jak przygotować organizację do współpracy z wolontariuszami? Gdzie szukać osób chętnych do wolontariackiej współpracy i jak przeprowadzić nabór wolontariuszy? Jak wspierać i motywować wolontariuszy? Między innymi na te pytanie odpowiemy podczas webinarium. Poznamy również sprawdzone pomysły na działania realizowane z wolontariuszami, m.in. Oświęcimski Festiwal Gier, Noc Maturzystów czy Nocny Maraton Wiedzy.

**O współpracy z wolontariuszami opowie : **

Katarzyna Heród – bibliotekarka, trenerka edukacji medialnej, członkini i ambasadorka liderskiej sieci dla bibliotekarzy LABiB. Od ponad czterech lat zawodowo związana z oświęcimską Biblioteką Galeria Książki, w której tworzy i koordynuje projekty dla różnych grup odbiorców – głównie dla dzieci i młodzieży. Od dwóch lat związana z Fundacją Machina Fotografika (https://www.facebook.com/FundacjaMachinaFotografika/?fref=ts) – jako dyrektorka oddziału w Oświęcimiu, animuje projekty artystyczno – rozwojowe dla kobiet oraz na rzecz rozwoju organizacji pozarządowych. Uwielbia to, co robi, wyznając zasadę, że projekty są dla ludzi, nie dla idei.

Webinarium poprowadzi:

Agata Warywoda – bibliotekarka, edukatorka, członkini i ambasadorka sieci dla bibliotekarzy LABiB. Współautorka bloga Present Simple – prosto o komunikacji i promocji (http://presentsimple.pl/). Przez ponad trzy lata była związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie odpowiadała za opracowanie i wdrożenie programu edukacji medialnej, koordynację wolontariatu oraz promocję działań biblioteki. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/), gdzie zajmuje się promocją oraz przygotowywaniem projektów skierowanych do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować klikając w ten link:

http://bit.ly/współpracazwolontariuszami

Po zarejestrowaniu się, na wskazany adres mailowy zostanie wysłany mail z dostępem do webinarium.

 

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI - http://www.biblioteki.org/aktualnosci0/Wazne_informacje_dla_uczestnikow_webinariow_organizowanych_przez_FRSI0.html

Zapraszamy!