• Artykuł
  • Publikacja: 09.12.2016
  • Edycja: 16.12.2016
  • 0 
Wolontariat - jak zacząć i dlaczego warto? Zapraszamy na webinarium

**14 grudnia (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na webinarium pt. "Wolontariat - jak zacząć i dlaczego warto". Spotkanie jest częścią miesiąca tematycznego „Moc wolontariatu” organizowanego przez społeczność LABiB i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. **

Kto może być wolontariuszem? Jakie są prawa i obowiązki wolontariusza oraz korzystającego? Czym jest porozumienie wolontariackie? Kiedy i po co je zawierać oraz jakie zapisy są konieczne? Od czego zacząć organizację wolontariatu? Między innymi na te pytania odpowiemy podczas środowego webinarium.

O organizacji wolontariatu i kwestiach prawnych opowie ekspertka:

**Anna Biały ** - specjalistka ds. wolontariatu w Regionalnym Centrum Wolontariatu, członkini Stowarzyszenia POLITES, menedżer projektów i animatorka kultury. Realizowała projekty edukacyjne i społeczne o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Odbywała praktyki i staże: w placówce opiekuńczo-wychowawczej, Ośrodku Monar w Babigoszczy, Ośrodku Monar w Gaudynkach, w Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapeutycznym Kąt w Warszawie. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, szkołami i osobami, które chcą zostać wolontariuszami łącząc i wspierając ich działania.

Webinarium poprowadzi:

Marta Kostecka - bibliotekarka, fascynatka nowych mediów i nowych technologii w służbie książkom, czytelnikom, bibliotekarzom i bibliotekarkom oraz bibliotekom. Członkini i ambasadorka sieci liderskiej dla bibliotekarzy LABiB, współzałożycielka stowarzyszenia Porozmawiajmy O Popkulturze - Ale Raczej Taktownie “POP-ART”. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z zakresu nowych technologii oraz jest 'pogotowiem IT' dla wszystkich znajomych i współpracowników.

 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować klikając w ten link:

http://bit.ly/wolontariat-jakzacząć

Po zarejestrowaniu się, na wskazany adres mailowy zostanie wysłany mail z dostępem do webinarium.

 

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI - http://www.biblioteki.org/aktualnosci0/Wazne informacje dla uczestnikow webinariow organizowanych przez_FRSI0.html

Zapraszamy do udziału!