• Artykuł
  • Publikacja: 07.12.2016
  • Edycja: 07.12.2016
  • 0 
Moc wolontariatu! Grudzień na portalu labib.pl

Sieć LABiB i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają na grudniowy miesiąc tematyczny "Moc wolontariatu", poświęcony współpracy bibliotek z wolontariuszami.

Jak rozpocząć współpracę z wolontariuszami w bibliotece? Jak przygotować ofertę współpracy – atrakcyjną dla wolontariuszy i rozwijającą działalność biblioteki? Gdzie znaleźć potencjalnych zainteresowanych wolontariatem? Między innymi na te pytania odpowiemy podczas miesiąca „Moc wolontariatu”.

 

W ramach miesiąca zapraszamy na webinaria:

Wolontariat – jak zacząć i dlaczego warto”, 14 grudnia (środa), godz. 18.00

Ekspertka, **Anna Biały ze Stowarzyszenie POLITES ** (https://www.facebook.com/StowarzyszeniePOLITES/?fref=ts), opowie m.in.: o tym jak zacząć współpracę z wolontariuszami, przedstawi również o kwestie prawne i organizacyjne z tym związane.

 

 

Wolontariat – tworzenie oferty współpracy , 21 grudnia (środa), godz. 18.00

Ekspertka, **Katarzyna Heród z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu Galeria Książki ** (http://mbp-oswiecim.pl/) , opowie m.in.: o przygotowywaniu oferty współpracy dla wolontariuszy oraz wolontariacie akcyjnym.

 

 

 

 

Podczas miesiąca będzie można również zapoznać się z nowymi artykułami i inspiracjami, dostępnymi na portalu www.labib.pl. Do dzielenia się dobrymi praktykami zachęcamy również wszystkie osoby, które mają już doświadczenie w organizacji wolontariatu w bibliotece i współpracy z wolontariuszami.

 

 

 

 

Sukcesywnie będziemy podawać więcej informacji o poszczególnych webinariach, a także uruchomimy rejestrację na kolejne webinaria (w tym miesiącu na każde z webinariów trzeba się rejestrować).