• Artykuł
  • Publikacja: 22.11.2016
  • Edycja: 28.11.2016
  • 0 
Wygraj warsztaty z Ambasadorem LABiB! - Konkurs! - zgłoszenia do 5 grudnia!

Trwa miesiąc tematyczny „Wy-animuj się! Listopad z Ambasadorami Labib” - wiemy już, kim są Ambasadorowie i jakiego wsparcia mogą udzielić bibliotekom. Pora spotkać się z nimi w działaniu! Zapraszamy do udziału w konkursie „Re-animuj się!”, w którym nagrodami są warsztaty przeprowadzone w 2017 r. w dwóch zwycięskich bibliotekach przez Ambasadora oraz pakiet konsultacji online dla trzeciej nagrodzonej biblioteki.

 

 

 

**Jak się zgłosić? **

  • przygotuj krótką wypowiedź, w której wskażesz Ambasadora i określisz dlaczego chciałbyś, aby odwiedził akurat Twoją bibliotekę lub udzielił wsparcia online

 

 

 

 

 

 

 

  • Twoja wypowiedź może mieć dowolną formę – zaproszenia skierowanego do konkretnego Ambasadora, filmiku, grafiki itd. Ważne, żeby zawierała informację nad jakim zagadnieniem/pomysłem/wyzwaniem chcesz pracować z Ambasadorem i co zmieni się w Twojej bibliotece po jego wizycie/wsparciu

  • odpowiedź prześlij mailem na adres: ambasadorowie@labib.pl do 5 grudnia 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

**Jakich Ambasadorów możecie zaprosić do działania i jakie nagrody czekają na zwycięskie biblioteki? **

1. Warsztaty dla bibliotekarzy, poprowadzone w zwycięskiej bibliotece przez Katarzynę Heród

Katarzyna Heród (https://labib.pl/uzytkownik/910/profil) / Często w podróży, nieustannie w działaniu. Od prawie 5 lat bibliotekarka – koordynatorka działań edukacyjnych w oświęcimskiej Bibliotece Galeria Książki, w której animuje działania dla różnych grup odbiorców. Od 2 lat dyrektorka oddziału Fundacji Machina Fotografika w Oświęcimiu (http://www.machinafotografika.pl/), w której animuje projekty artystyczno-rozwojowe dla kobiet oraz na rzecz wspierania NGO. Uwielbia to, co robi, wyznając zasadę, że projekty są dla ludzi, nie dla idei.

 

 

 

 

**Specjalizacja: ** Doradztwo kreatywne z zakresu opracowania koncepcji projektu, pisania wniosków grantowych i pozyskiwania środków, edukacja medialna dla dzieci, praca z młodzieżą (projekty, wolontariat), projekty dla kobiet i NGO. Warsztat oparty na grze strategicznej, którego wynikiem będzie projekt do zrealizowania dla społeczności lokalnej

 

 

 

 

 

 

2 .Warsztaty dla bibliotekarzy, poprowadzone w zwycięskiej bibliotece przez Martę Kostecką

Marta Kostecka ( https://labib.pl/uzytkownik/55/profil) ** / ** Biblioteka to moja praca i moje hobby. Fascynują mnie nowe technologie, zwłaszcza w kontekście bibliotek. Specjalizuję się w edukacji informacyjnej i medialnej mam na koncie liczne publikacje i szkolenia z tego zakresu. Jako entuzjastka samodoskonalenia się i uczenia się przez całe życie, wykorzystuję w tym celu zdalne formy pracy, przede wszystkim webinaria. Mogę pomóc m. in. w tematyce nowych technologii, nowych mediów, nowoczesnego czytelnictwa, nowych form książki, a także samodoskonalenia się zawodowego.

 

 

 

 

 

Specjalizacja : nowe technologie i nowe media, edukacja informacyjna i medialna, webinaria.

 

 

 

 

 

 
**3. Konsultacje online na temat zagadnienia wybranego przez zwycięską bibliotekę, poprowadzone przez Agatę Warywodę **

Agata Warywoda ( https://labib.pl/uzytkownik/185/profil) **/ ** Bibliotekarka, współautorka bloga Present Simple – prosto o komunikacji i promocji (www.presentsimple.pl). Przez ponad trzy lata byłam związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie odpowiadałam za wdrożenie programu edukacji medialnej, pracę z młodzieżą oraz promocję działań biblioteki. Obecnie pracuję w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie zajmuję się promocją oraz przygotowywaniem projektów skierowanych do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka prowadzonych przeze mnie zajęć to m.in.: przygotowanie oferty biblioteki dla różnych grup wiekowych, skuteczna promocja, wolontariat w bibliotece, przydatne narzędzia internetowe, edukacja medialna.

 

 

 

 

 

Specjalizacja: promocja, nowe technologie, edukacja medialna, praca z młodzieżą, wolontariat.

 

**Udział w konkursie jest bezpłatny, a zwycięskie biblioteki nie pokrywają kosztów warsztatów i konsultacji online. Pytania w sprawie konkursu prosimy kierować na adres: ambasadorowie@labib.pl. **

Dowiedz się więcej: obejrzyj nagranie webinarium Mapa Ambasadorów LABiB (o konkursie jest mowa od ok. 34 minuty nagrania).

Chcesz poznać wszystkich 15 Ambasadorów Labib? Wejdź na portal labib.pl i zarejestruj się -

Mapa Ambasadorów Labib - jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników portalu. Każdy może się zarejestrować i korzystać z różnorodnych zasobów portalu – Inspiracji do działań i projektów bibliotecznych opisanych wraz z organizacyjną „kuchnią” i sprawdzonych przez autorów inspiracji w działaniu.