• Artykuł
 • Publikacja: 05.11.2016
 • Edycja: 05.11.2016
 • 0 
Zapraszamy na webinarium: "Zajęcia z kodowania: wskazówki organizatorów" w dniu 9 listopada o godzinie 10:00

Jeśli śledzisz webinaria FRSI, to może Ci się wydawać, że o zajęciach z kodowania wiesz już wszystko. Tymczasem mamy dla Ciebie kolejną porcję praktycznych i ciekawych informacji. Tym razem głos oddajemy praktykom – osobom, które samodzielnie realizują zajęcia z kodowania i robią to na dwa sposoby. Albo pilotują wszystko od A do Z, czyli samodzielnie organizują i prowadzą zajęcia. Albo znajdują trenera, który pomaga w realizacji takich spotkań. Właśnie tak działają Halina Lubacz i Karina Struczyk, bibliotekarki i nasze webinaryjne ekspertki, koordynatorki Lokalnych Klubów Kodowania w projekcie „Link do przyszłości”.

 

9 listopada 2016 o godz. 10.00 zapraszamy na webinarium „Zajęcia z kodowania: wskazówki organizatorów”.

 

 

 

 

 

 

 

Czego dowiesz się, jeśli weźmiesz udział w webinarium?

 • Dlaczego warto rozpocząć zajęcia z kodowania w Twojej bibliotece. Jakie są korzyści z utworzenia Lokalnego Klubu Kodowania – dla biblioteki, społeczności i koordynatora takich zajęć.

 

 

 

 

 

 

 

 • Jak mogą być zorganizowane zajęcia z programowani? Dla kogo i jak często je organizować? Co na nich robić?

 • Jaka jest rola koordynatora zajęć, a jaka trenera? Czy można połączyć te role? Jakie umiejętności są potrzebne, żeby prowadzić zajęcia samodzielnie?

 • Kto może prowadzić takie zajęcia w bibliotece? I czy w ogóle w małej miejscowości da się je zorganizować?

 • Jak i skąd pozyskać współpracowników spoza biblioteki do prowadzenia zajęć? Jak przekonać ich do współpracy?

 • O jakie inne aktywności można rozszerzyć działalność Lokalnego Klubu Kodowania?

 • Co w organizacji zajęć jest największym wyzwaniem i jak sobie z nim radzić.

 

 

 

 

 

 

 

Kogo zapraszamy do udziału?

 • Wszystkie osoby zainteresowane organizowaniem zajęć z programowania w swojej bibliotece – osoby, które same chcą uczyć programowania, jak i te, które chciałaby tę rolę przekazać lokalnym trenerom.

 

 

 

 

 

 

 

 • Osoby, które już teraz prowadzą zajęcia z programowania, np. w ramach Lokalnego Klubu Kodowania, i szukają sposobów na rozwinięcie swojej oferty.

 

 

 

 

 

 

 

Osoby prezentujące

Karina Struczyk | bibliotekarka, koordynatorka i osoba prowadząca zajęcia w Lokalnym Klubie Kodowania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Orli (woj. podlaskie). Przygodę z programowaniem i uczeniem go innych rozpoczęła w 2015 r., od udziału w 1. edycji projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Programowania uczy i młodych, i trochę starszych (w klubie działa grupa Senior), nieustannie szuka sposobów na rozwinięcie oferty swojego Klubu.

 

 

 

 

 

 

 

Halina Lubacz | bibliotekarka, dyrektorka Gminnej Bibliotek Publicznej w Murowie (woj. opolskie), w której koordynuje działania Lokalnego Klubu Kodowania. Do prowadzenia zajęć w Klubie pozyskała dwóch lokalnych trenerów, których zachęciła do nauki podstaw programowania i przekazywania tej wiedzy innym. Kodowanie w Murowie pojawiło się wraz z 1. edycją projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w 2015 r. O tym, jak działania Klub, możecie przekonać się oglądając film "Lokalny Klub kodowania w Murowie"

Webinarium poprowadzi Iwona Kolosek z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Webinarium wpisuje się w aktywności miesiąca tematycznego na portalu www.labib.pl, pod hasłem „ Październik pozytywnie zaprogramowany ”.

 

 

 

 

 

 

 

Zarejestruj się!

Po zarejestrowaniu się pod linkiem: https://frsi.clickmeeting.pl/zajecia-z-kodowania-wskazowki-organizatorow/register zostanie wysłany mail z dostępem do webinarium.

 

 

 

 

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Do usłyszenia 9 listopada! - rozgrzewka przed webinarium od g.9.45.

 

Zapraszamy na webinarium: