• Artykuł
  • Publikacja: 10.10.2016
  • Edycja: 10.10.2016
  • 0 
Włącz się w Tydzień Kodowania - nagranie webinarium z 10.10.2016 już dostępne

Proste zajęcia z kodowania to świetny pomysł na poszerzenie oferty Twojej biblioteki, szkoły lub innej instytucji prowadzącej zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinarium "Włącz się w Tydzień Kodowania", emitowanego 10.10.2016 r.

Dlaczego warto:

  • dowiesz się, jak zainteresować młodych ludzi programowaniem;

  • otrzymasz wskazówki i gotowe pomysły jak włączyć się w akcję "Europejski Tydzień Kodowania";

  • zobaczysz jak wygląda Cody Roby, czyli prosta gra planszowo-karciana, która pozwala na pokazanie bez użycia komputera, czym jest nauka kodowania;

  • poznasz aplikację CodeMonkey_score – zabawne i proste narzędzie służące do samodzielnej nauki programowania i dowiesz się, jaki mamy pomysł na organizację zajęć z wykorzystaniem aplikacji;

  • przekonasz się, jak wykorzystać Kodu Game Lab – czyli scenariusz zajęć do tworzenia gier 3D.

Możesz także obejrzeć to na filmach prezentowanych podczas webinarium:

Cody Roby: How to build and use the CodyRoby starter kit

Code Monkey_score: Challange 3

Kodu: Labirynt

Webinarium zorganizowała i przeprowadziła Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego:

Mariusz Boguszewski – koordynator projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W FRSI nie ma drugiej osoby, która miałaby taką wiedzę o dostępnych narzędziach oraz metodach umożliwiających naukę kodowania. Mariusz od czterech lat koordynuje projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” - doskonale wie, jak zarazić młodych nauką programowania, jest także autorem pomysłu na warsztaty dla młodzieży, które odbywały się w ramach dotychczasowych edycji projektu.

Iwona Kolosek - w FRSI współtworzy projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Wie, jak po ludzku mówić o programowaniu i jak zachęcać do kodowania młodych ludzi. Potrafi w mig dostarczyć szereg rzeczowych argumentów, w tym również statystyk (sic!) pokazujących, dlaczego nauka programowania jest ważna, i w jaki sposób może pomóc młodym ludziom na rynku pracy. Grę Cody Roby zna jak własną kieszeń, prowadzi też zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów Finch.

Spotkanie poprowadziła Magdalena Arażny .

Już dziś zapraszamy do udziału w webinarium "Technologie potrzebują dziewczyn" , które odbędzie się już w środę (19.10.2016), o godz. 10.00. Opowiemy w nim, dlaczego warto zachęcać do nauki programowania dziewczyny oraz w jaki sposób to robić. Niebawem udostępnimy Informacje o rejestracji.