Obudź MOC proMOCji - weź udział w webinarium


19 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na webinarium „Biblioteka w social media”. Spotkanie jest częścią miesiąca tematycznego poświęconego zagadnieniu promocji, organizowanego przez społeczność LABiB.

Podczas webinarium dowiemy się dlaczego i w jaki sposób biblioteka powinna być obecna w social media. Spróbujemy zidentyfikować potencjalnych odbiorców Facebooka, Twittera, Instagrama czy Snapchata. Sprawdzimy m.in.: dlaczego warto używać hasztagów, które posty budzą największe zaangażowanie odbiorców i jaką rolę w komunikacji i promocji w social media odgrywają zdjęcia.

O promocji biblioteki w social media opowiedzą: Michał Bielicki (Nowe Technologie Lokalnie), Anna Niemczyk ( Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie) i Marta Piasecka (Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie).

Michał Bielicki - specjalista w programie Nowe Technologie Lokalnie. Na co dzień koordynuje prace Mobilnych Doradców. Corocznie współorganizuje również ogólnopolską konferencję „Sektor 3.0”. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej. Od przeszło 7 lat pomaga w biurze prasowym jednego z warszawskich klubów sportowych. Pasjonuje się także technologiami informacyjno-komunikacyjnymi; w szczególności social media.

Anna Niemczyk – kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studiów podyplomowych Broker Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, trener edukacji medialnej Fundacji Nowoczesna Polska, blogerka. Na co dzień pracuje w Dziale Czytelń i Multimediów chrzanowskiej biblioteki, gdzie m.in.: zarządza profilem biblioteki na Instagramie.

Marta Piasecka - specjalista ds. promocji i marketingu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Absolwentka kulturoznawstwa UMCS w Lublinie. Pomysłodawczyni i współtwórca viralowych akcji bibliotecznych: np. Sleeveface, Dzieła sztuki w bibliotece oraz cyklu filmów "Zapraszamy do biblioteki".

Webinarium poprowadzi Agata Warywoda , bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, członek sieci LABiB, współtwórca bloga Present Simple - prosto o komunikacji i promocji.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 19 stycznia o godzinie 18.00 kliknąć link:

https://labib-frsi.clickwebinar.com/biblioteka-w-social-media

Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), po pobraniu aplikacji ClickMeeting wpisz ID pokoju: 379-536-775 . Jeśli chcesz się połączyć telefonicznie, zadzwoń na +48 (22) 209-2520

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi: http://www.biblioteki.org/webinaria/Przed udzialem w webinarium to warto wiedzie-.html

Zapraszamy!

Utworzono: 01/13/2016
Zaktualizowano: 01/18/2016

Komentarze:

Tak bardzo chciałam uczestniczyć w webinarium, lecz ważne inne sprawy, nie pozwoliły zrealizować tego planu. Proszę o informację czy ponownie można wysłuchać zrealizowanego dzisiaj tematu.

Komentarz z Sty 19, 2016, 10:05 po południu

Maria - szkoda, że nie udało Ci być z nami. Udostępnimy nagranie, na portalu pojawią się też inspiracje ekspertów - będziemy informować :) Kolejne webinarium odbędzie się w przyszły wtorek, 26 stycznia, o godz. 18.00 - może wtedy uda Ci się uczestniczyć? Pozdrawiam!

Komentarz z Sty 20, 2016, 11:15 rano

Maria - jest już nagranie webinarium https://www.youtube.com/watch?v=ewhA45mq9ME :)

Komentarz z Lut 4, 2016, 11:36 rano