• Artykuł
  • Publikacja: 17.06.2015
  • Edycja: 17.06.2015
  • 1 
Webinarium - Mapowanie! Angażująco i ciekawie o miejscach

Na ostatnie przed wakacjami, czerwcowe webinarium zapraszamy 24 czerwca (środa) – jak zwykle na godzinę 18:00 . Tym razem, nawiązując do zajęć przeprowadzonych w zeszłorocznej edycji Koziołka, będziemy proponować mapowanie, jako ciekawą metodę pracy z książką (i nie tylko). Tekstem, na którym proponujemy oprzeć takie zajęcia jest „Małgosia z Leśnej Podkowy” Beaty Wróblewskiej. Pokażemy jednak szerokie możliwości zastosowania myślenia o mapie, nie tylko takiej, jaką znamy z lekcji geografii.

Tym razem proponujemy również „przypominajkę” w formie wydarzenia na facebooku – zachęcamy do dołączania: https://www.facebook.com/events/870615043017520/

Mapowanie jest metodą, którą bardzo dobrze odkryli już animatorzy kultury – stosują ją w bardzo różnych projektach: zarówno tych związanych z badaniem potrzeb, jak i odkrywaniem tożsamości lokalnej. Uczestnicy webinarium będą mieli szansę zapoznać się z różnymi odmianami mapowania – na przykładzie bardzo konkretnych, już zrealizowanych działań. Przede wszystkim będą mieli również okazję przekonać się, że tę metodę można w prosty sposób połączyć z pracą z tekstem – nie tylko proponowaną „Małgosią…”.

Oprócz wyjaśnienia metody mapowania i propozycji zajęć, na spotkaniu nie zabraknie prezentacji cyfrowych narzędzi, które mogą się okazać pomoce w pracy z mapowaniem – obrazowym, dźwiękowym, tekstowym.

Chcesz urozmaicić wakacyjne zajęcia w bibliotece, świetlicy lub w innym miejscu? Myślisz o projekcie dotyczącym lokalności? Chcesz zobaczyć miejsce w którym mieszkasz/pracujesz oczami jego mieszkańców? Koniecznie dołącz do webinarium!

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy kliknąć w link: https://galeriaksiazki-frsi.clickwebinar.com/koziolek2015 oraz podać swoje imię i adres mailowy.

**Udział w spotkaniu jest bezpłatny. **