• Artykuł
  • Publikacja: 20.05.2015
  • Edycja: 20.05.2015
  • 1 
Webinarium - Opowieści z dawnych lat - co nam dają dzisiaj?

Serdecznie zapraszamy na drugie z cyklu webinariów w ramach 22. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Odbędzie się ono wyjątkowo w poniedziałek 25 maja, o godzinie 18:00. Tym razem osobą odpowiedzialną za treść spotkania będzie Pani Maria Kulik – wieloletnia prezes Polskiej Sekcji IBBY, niezwykle aktywnie działająca, zarówno w kraju jak i za granicą, na rzecz czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Pani Maria Kulik jest również osobą, która doskonale łączy znajomość współczesnych zjawisk i trendów na rynku książki dziecięcej, z zakorzenieniem w tradycji tego gatunku. Spotkanie poświęcone będzie szczególnie książce „Brat” Emilii Kiereś, która zdobyła wyróżnienie w 19. edycji Koziołka. Jurorzy docenili jej silne i piękne przesłanie, a także formę, która nawiązuje się do baśni. Dzięki materiałom przygotowanym przez Panią Marię Kulik, uczestnicy webinarium otrzymają kilka ciekawych i nieoczywistych pomysłów na zajęcia osnute wokół książki „Brat”: każda z zaproponowanych zabaw, oprócz walorów rozrywkowych, pomaga dziecku nie tylko w poznaniu dzieła literackiego, ale przede wszystkim – samego siebie.

Na koniec, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Nagrody, zaproponujemy również garść pomysłów na „cyfrowe interpretacje”.

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy kliknąć w link: https://galeriaksiazki-frsi.clickwebinar.com/koziolek2015 oraz podać swoje imię i adres mailowy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny , a szczegółowa instrukcja znajduje się na infografice poniżej.

Zapraszamy!