• Artykuł
  • Publikacja: 06.11.2020
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Bezpłatny cykl webinariów poświęconych treningom umysłu dla seniorów

Fundacja Stocznia rozwija projekt Siłownię Pamięci i stara się dzielić wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu treningów umysłu dla seniorów. W najbliższym czasie zapraszają na bezpłatny cykl webinariów poświęconych treningom umysłu dla seniorów.

Dwa pierwsze spotkania:

  1. „Czym są pamięć, uwaga, percepcja i inne funkcje poznawcze? I jak je ćwiczyć?” - to webinarium to niezbędny wstęp dla osób, które chcą prowadzić treningi umysłu i zdobyć wiedzę na temat funkcji poznawczych człowieka. Termin: 10 listopada, godz. 11.00-12.30.

  2. Rola osoby prowadzącej treningi poznawcze dla seniorów” - podczas tego webinarium omówimy, jak budować komfortową dla uczestników atmosferę podczas zajęć, jak modelować i wprowadzać ćwiczenia, by seniorzy chcieli się w nie włączyć, oraz w jaki sposób radzić sobie z trudnymi uczestnikami. Termin: 17 listopada, godz. 11.00-12.30.


Obydwa spotkania poprowadzi dr Edyta Bonk, ekspertka Siłowni Pamięci, pracowniczka naukowa Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie.
Zapisy na webinaria (jedno lub dwa) możliwe są przez formularz: https://forms.gle/CaRzSESNGLoNeoFSA Na zgłoszenia jest czas do 8 listopada.


NOWOŚĆ
Wkrótce opublikowana zostanie na www.silowniapamieci.pl nowa seria treningów umysłu do wykonywania w parach (z członkiem rodziny/opiekunem). To szczególnie potrzebna forma zajęć zwłaszcza teraz, w dobie rozwijającej się pandemii - kiedy seniorzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach w placówkach. Dlatego też trzecie webinarium poświęcimy temu, jak prowadzić domowy trening umysłu dla seniorów z zaburzeniami poznawczymi. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia w godz. 11.00-12.30. O możliwości zapisów będziemy jeszcze informować. 


Projekt “Siłownia Pamięci 3” realizowany przez Fundację Stocznia jest dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Bezpłatny cykl webinariów poświęconych treningom umysłu dla seniorów