• Sceariusz
 • Publikacja: 23.01.2015
 • Edycja: 23.01.2015
 • 2 
Low poly - tła modne i wygodne z aplikacją Trianglify i innymi
Low poly - tła modne i wygodne z aplikacją Trianglify i innymi

 • Budżet działania: 0 zł
 • Czas przygotowania: 1 dzień
 • Czas trwania: 1000000000000000000 lat
 • Liczba organizatorów: 1
 • Liczba uczestników: 100000000000000000000000
Pomysł na działanie

Na czym polegało przedsięwzięcie?

Osoby zajmujące się opracowywaniem materiałów reklamowych na pewno znają jeden z odwiecznych problemów grafika. Jak dobrać tło do naszego plakatu, infografiki, tapety lub ilustracji? Ostatnio często w sieci i nie tylko można natknąć się na materiały, których całe tła lub elementy składowe skonstruowane są z różnokolorowych trójkątów. Jest to rozwiązanie modernistyczne w swojej estetyce i aktualnie dość modne. Termin low poly został zaczerpnięty z modelowania 3D i oznacza dosłownie obiekt stworzony z małej liczby wielokątów.

Dlaczego warto?

Możemy oczywiście samemu wykonać taki obrazek, korzystając z popularnych programów do tworzenia i edycji grafiki. Wymaga to jednak ich znajomości, a przede wszystkim posiadania. Wykorzystując jednak aplikacje online, otrzymujemy narzędzia proste, szybkie i darmowe.

W trakcie przygotowania

Szukając tego co najbardziej nas zadowoli polecam spróbować pobawić się dwoma narzędziami dostępnymi z poziomu przeglądarki internetowej: http://msurguy.github.io/triangles/ http://qrohlf.com/trianglify/

W trakcie realizacji

Żaden z nich nie wymaga od nas logowania ani rejestracji. Oba posiadają możliwość wyeksportowania wygenerowanej grafiki do formatu wektorowego SVG. Dodatkowo program opisany jako „Delaunay triangle pattern maker”, posiada spore menu kontekstowe, w którym poprzez manipulację suwakami możemy mieć duży wpływ na kolorystkę, zgęszczenie i wielkość docelowego obrazka. Pozawala także na eksport do JPG oraz WEBGL. Odbywa się to poprzez wybranie z zakładki „Render” typu grafiki, która nas interesuje oraz poprzez kliknięcie znajdujących się w dole menu przycisków „export this” lub „ export big”.

Drugi z programów - „Trianglify”, posiada sporo mniejsze możliwości w manewrowaniu grafiką, jest jednak o wiele prostszy w obsłudze. Tu ograniczamy się jedynie do liczbowego określenia wartości zaszumienia obrazu, wielkości komórki oraz regularności wzoru. Kolorystykę pozostawiamy przypadkowi, klikając przycisk „Click for a new pattern”. Gdy już jesteśmy zadowoleni z efektu, eksportujemy swoje nowe, atrakcyjne tło do pliku SVG.

Co jest potrzebne do realizacji tego etapu?
 •   Komputer podłączony do Internetu.
Jak krok po kroku przebiega etap przygotowań?
 1. Wybieramy program.
 2. Tworzymy grafikę.
 3. Eksportujemy.
 4. Wykorzystujemy jako bazę do innych materiałów.
 5. Publikujemy.
Po zakończeniu

Linki do innych programów oferujących podobne możliwości budowy abstrakcyjnych teł lub konwersji obrazów: http://snorpey.github.io/triangulation/ http://somestuff.ru/filter/HTML5/I
http://dmesh.thedofl.com/ http://www.conceptfarm.ca/2013/portfolio/image-triangulator/