- Budżet działania: 0 zł
- Czas przygotowania: 1 dzień
- Czas trwania: 1000000000000000000 lat
- Liczba organizatorów: 1
- Liczba uczestników: 100000000000000000000000
Osoby zajmujące się opracowywaniem materiałów reklamowych na pewno znają jeden z odwiecznych problemów grafika. Jak dobrać tło do naszego plakatu, infografiki, tapety lub ilustracji? Ostatnio często w sieci i nie tylko można natknąć się na materiały, których całe tła lub elementy składowe skonstruowane są z różnokolorowych trójkątów. Jest to rozwiązanie modernistyczne w swojej estetyce i aktualnie dość modne. Termin low poly został zaczerpnięty z modelowania 3D i oznacza dosłownie obiekt stworzony z małej liczby wielokątów.
Możemy oczywiście samemu wykonać taki obrazek, korzystając z popularnych programów do tworzenia i edycji grafiki. Wymaga to jednak ich znajomości, a przede wszystkim posiadania. Wykorzystując jednak aplikacje online, otrzymujemy narzędzia proste, szybkie i darmowe.
Szukając tego co najbardziej nas zadowoli polecam spróbować pobawić się dwoma narzędziami dostępnymi z poziomu przeglądarki internetowej: http://msurguy.github.io/triangles/ http://qrohlf.com/trianglify/
Żaden z nich nie wymaga od nas logowania ani rejestracji. Oba posiadają możliwość wyeksportowania wygenerowanej grafiki do formatu wektorowego SVG. Dodatkowo program opisany jako „Delaunay triangle pattern maker”, posiada spore menu kontekstowe, w którym poprzez manipulację suwakami możemy mieć duży wpływ na kolorystkę, zgęszczenie i wielkość docelowego obrazka. Pozawala także na eksport do JPG oraz WEBGL. Odbywa się to poprzez wybranie z zakładki „Render” typu grafiki, która nas interesuje oraz poprzez kliknięcie znajdujących się w dole menu przycisków „export this” lub „ export big”.
Drugi z programów - „Trianglify”, posiada sporo mniejsze możliwości w manewrowaniu grafiką, jest jednak o wiele prostszy w obsłudze. Tu ograniczamy się jedynie do liczbowego określenia wartości zaszumienia obrazu, wielkości komórki oraz regularności wzoru. Kolorystykę pozostawiamy przypadkowi, klikając przycisk „Click for a new pattern”. Gdy już jesteśmy zadowoleni z efektu, eksportujemy swoje nowe, atrakcyjne tło do pliku SVG.
-
Komputer podłączony do Internetu.
-
Wybieramy program.
-
Tworzymy grafikę.
-
Eksportujemy.
-
Wykorzystujemy jako bazę do innych materiałów.
-
Publikujemy.
Linki do innych programów oferujących podobne możliwości budowy abstrakcyjnych teł lub konwersji obrazów:
http://snorpey.github.io/triangulation/
http://somestuff.ru/filter/HTML5/I
http://dmesh.thedofl.com/
http://www.conceptfarm.ca/2013/portfolio/image-triangulator/