• Artykuł
  • Publikacja: 15.12.2016
  • Edycja: 16.12.2016
  • 2 
Znamy zwycięzców konkursu dla bibliotek “Re - Animuj się!”

W ramach miesiąca „Wy-animuj się! Listopad z Ambasadorami Labib” poświęconego mapie Ambasadorów, biblioteki zaproszono do udziału w konkursie, w którym można było wygrać warsztaty z wybranymi Ambasadorami. Na konkurs wpłynęło 15 kreatywnych zgłoszeń z różnych zakątków Polski.

Zgłoszenia zostały przekazane i po wnikliwej analizie, Ambasadorowie dokonali wyboru:

Marta Kostecka pojedzie do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie

Kasia Heród pojedzie do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno

Agata Warywoda spotka się online z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Łazy

Serdecznie gratulujemy zwycięskim bibliotekom! Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia i przypominamy, że na portalu www.labib.pl w zakładce mapa Ambasadorów (https://labib.pl/uzytkownik/mapa/) można zapoznać się z wszystkimi Ambasadorami, którzy oferują swoją pomoc bibliotekom w różnych obszarach tematycznych.

Znajduje się tam również informacja w jaki sposób i na jakich warunkach można zaprosić Ambasadora do biblioteki w trybie pozakonkursowym.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu wraz z uzasadnieniem

1.Warsztat dla bibliotekarzy, poprowadzony przez Katarzynę Heród

“Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie zgłoszenia! Samo oglądanie ich, przypomniało mi jak uwielbiam, to co robię :) Wybór był niesamowicie trudny i prawdę mówiąc mam ochotę odwiedzić każde ze zgłoszonych miejsc, ponieważ widzę, że robią Państwo cudowne rzeczy i ciągle mają ochotę na więcej! Dziękuję zatem Bibliotece z Chełmka, Czechowic - Dziedzic, Gdańska, Ostrołęki, Koszalina, Tczewa i Solca Kujawskiego (do niektórych mam bardzo blisko, na Pomorzu bywam regularnie, nieustannie jestem w podróży więc mam nadzieję, że w 2017 roku również się spotkamy :)

Konkurs jednak ma swoje prawa i wybrać muszę... I po nowym roku spotkam się z zespołem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno :) Skąd taki wybór? Po pierwsze dlatego, że sama prezentacja chwyciła mnie za serce i sprawiła, że najzwyczajniej w świecie się wzruszyłam! Ponadto oglądając filmik wiem dokładnie, czego chce dokonać zespół Biblioteki. Ujęło mnie stwierdzenie, które jest mi w życiu zawodowym i prywatnym szalenie bliskie: że "wszystko zaczyna się od ludzi". Biblioteka w Piasecznie ma świadomość, że oferta musi być stworzona z myślą o potrzebach społeczności lokalnej, zwraca też uwagę na gotowość współpracy z innymi instytucjami. Mam wrażenie, że "nadajemy na tej samej fali", ponieważ diagnoza potrzeb i partnerstwo, to dla mnie również bardzo ważne wartości w pracy projektowej.

Perspektywa, że chcą "stworzyć coś nowego i niezwykłego", a ja mogę im w tym pomóc, jest dla mnie szalenie kusząca :) :) A więc moi drodzy - do zobaczenia!”

2. Warsztat dla bibliotekarzy, poprowadzony przez Martę Kostecką

“Na początek chciałam serdecznie podziękować za zaproszenie mnie do siebie bibliotekom z Innowrocławia, Krypna, Krotoszyna i Łodzi. Zapraszaliście mnie różnorodnie: były formy tradycyjnie napisane, plakaty, film. Wasze zaproszenia były dla mnie bardzo miłe i z bólem serca muszę Wam odmówić. Żałuję, że nie możemy pojechać do wszystkich.

Biblioteka w Kętach zaprosiła mnie dodając jako alternatywę konsultację online, na co się z przyjemnością zgadzam. W związku z tym dla Was i dla wszystkich innych zainteresowanych zgłoszonym przez Was tematem “Edukacja na odległość” zrobimy takie spotkanie edukacyjne - na odległość! Termin uzgodnimy z biblioteką z Kęt, ale zorganizujemy spotkanie otwarte, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. PS. Gorące pozdrowienia dla wnuczka pani Danuty - rośnie z niego utalentowany plastyk!

Na koniec z nieukrywaną przyjemnością informuję, że czeka mnie zaszczyt wizyty w Grodkowie (woj, opolskie, powiat brzeski), gdzie pracowników Miejskiej i Gminnej Biblioteki interesują nowe technologie i media, nowoczesne czytelnictwo oraz nowe formy książki. W związku z tym, że nowe technologie są coraz bardziej popularne nie tylko w bibliotekach, chcą poszerzyć swoją wiedzę o to, jak wykorzystywać je w pracy zawodowej. Dlaczego ich zgłoszenie ostatecznie wygrało? Bo czują główną ideę LABiBu, jaką jest dzielenie się wiedzą i nie chcą realizować spotkania tylko dla siebie, lecz zaproszą bibliotekarzy z bibliotek z powiatu brzeskiego, na którym działają i pełnią rolę biblioteki powiatowej. I ta uważność, otwartość na innych, dbałość nie tylko o siebie nas uwiodły ostatecznie :)”

3. Konsultacje online, przeprowadzone przez Agatę Warywodę

"Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Jestem pod wrażeniem - zarówno pomysłu jak i formy jego przekazania! Animacja poklatkowa, którą Państwo przygotowaliście, jest dla mnie dowodem na to, że w ramach naszych warsztatów powstaną piękne treści! Pomysł na zaangażowanie czytelników to wyzwanie i innowacja, dlatego tym bardziej nie mogę doczekać się wspólnych działań!"