„Gdy spotykają się książki z klockami, wyobraźnia sięga gwiazd”. Dlatego 5 września (czwartek) o godz. 11:00 zapraszamy na webinarium poświęcone klockom LEGO w bibliotece. Szkolenie poprowadzi Paweł Dobrzelecki. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja https://fundacjafrsi.clickmeeting.com/labib-czytaj-i-buduj-klocki-w-bibliotece/register
O webinarium
Klocki Lego zna chyba każdy, a więc czy zajęcia z klockami w bibliotece to dobry pomysł? Jeśli spędzicie z nami czas, udowodnimy Wam, że TAK !
Podczas webinarium nasz ekspert pokaże jak w sposób twórczy i niebanalny wykorzystać popularne klocki w pracy biblioteki, jak zwiększyć atrakcyjność swojej placówki i tworzyć inspirujące wydarzenia. Uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać klocki w działalności kulturalnej i edukacyjnej biblioteki. W webinarium wezmą udział przedstawicielki kilku bibliotek, które na swoich przykładach pokażą, jak zacząć przygodę z klockami w bibliotece i jak budowanie z klocków może przysłużyć się promocji czytelnictwa.
O prowadzącym
Paweł Dobrzelecki -Bibliotekarz, trener, animator. Absolwent IBiIN Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Biblioteką w Zabrzu, w której przeszedł przez wszystkie szczeble hierarchii, obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora. Absolwent Szkoły Trenerów STOP, jest koordynatorem oraz inicjatorem projektów kulturalnych, szczególnie lubi te dotyczące czytelnictwa dzieci i młodzieży. Zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na działalność kulturalną, prowadzi szkolenia i warsztaty, zarówno dla pracowników instytucji kultury, jak i ich użytkowników.
Ambasador Stowarzyszenia Labib. Podwójny stypendysta MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury. Ogólnopolski Bibliotekarz roku 2018.
O projekcie
Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.