• Artykuł
  • Publikacja: 16.07.2024
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Od 0 do 100 lat, czyli biblioteka miejscem dla każdego!

29 lipca o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne webinarium w ramach Miesięcy Tematycznych. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja. 

Zapraszamy serdecznie na webinarium "Od 0 do 100 lat, czyli biblioteka miejscem dla każdego!", podczas którego zaprezentujemy różnorodne działania biblioteki skierowane do osób w każdym wieku. Odkryj, jak biblioteka może być miejscem inspiracji, nauki i integracji dla każdego z nas. Czy biblioteka jest dobrą przestrzenią na działania realizowane z różnymi grupami wiekowymi? Czy da się w bibliotece zrealizować działania międzypokoleniowe? Czy można zorganizować akcje dla wszystkich grup wiekowych? Jak działać, gdy brakuje środków finansowych? 

Chcesz zobaczyć, jak biblioteka może być fajnym miejscem dla wszystkich, bez względu na wiek? To webinarium jest właśnie dla Ciebie!

Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć podczas webinarium. 

Podczas webinaru:

  • Poznasz, jakie działania biblioteka może zaoferować dla różnych grup wiekowych i jak może wspierać rozwój pasji oraz umiejętności.
  • Dowiesz się jak przygotować akcje, które kosztują niewiele czasu, energii i środków finansowych.
  • Odkryjesz, jak biblioteka może być miejscem spotkań i integracji dla osób w różnym wieku.

Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.com/labib-od-0-do-100-lat-czyli-biblioteka-miejscem-dla-kazdego-/register 

Prowadzące:

Anna Wysocka  — absolwentka Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 roku pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, członkini Stowarzyszenia LABiB. 

W pracy łączy wiele ról: bibliotekarki, organizatorki, realizatorki, koordynatorki. Uwielbia wymyślać, planować i organizować wciąż nowe rzeczy. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z kodowania, escape roomy, lekcje biblioteczne, warsztaty literacko-plastyczne. Organizuje akcje promujące  czytelnictwo. Tworzy ofertę biblioteki wraz z czytelnikami. Wyznaje jedną z zasad Google „praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie w IX edycji Konkursu Stypendialnego im. Olgi Rok.

Beata Rogalska — bibliotekarka, trenerka. Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na UW, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na UwB oraz studiów podyplomowych na kierunku Menedżer kultury w WSFiZ w Białymstoku. Od 16 lat związana zawodowo z Gminną Biblioteką Publiczną w Krypnie, którą obecnie zarządza. W pracy zawodowej zajmuje się nie tylko zarządzaniem, ale też koordynuje projekty młodzieżowe, pracuje z dziećmi, prowadzi zajęcia umuzykalniające i artystyczne, działa na rzecz mieszkańców. 

W 2019 roku zdobyła tytuł Podlaskiego Bibliotekarza Roku. W 2023 roku została wyróżniona tytułem laureatki Konkursu Stypendialnego im. Olgi Rok. Ponadto została stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2024 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. Członkini stowarzyszeń: SBP, LABiB oraz SDiDB Inicjatywy. W wolnym czasie zgłębia tajniki myślenia wizualnego.

O projekcie

Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Od 0 do 100 lat, czyli biblioteka miejscem dla każdego!