• Artykuł
  • Publikacja: 16.02.2024
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Senior w bibliotece. Doświadczenia praktyczki

21 lutego o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym webinarium w ramach Miesięcy Tematycznych z labib.pl. Szkolenie poprowadzi Aleksandra Kopczyńska. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja: https://fundacjafrsi.clickmeeting.com/labib-senior-w-bibliotece-doswiadczenia-praktyczki/register

O webinarium
Szkolenie skierowane jest do bibliotekarek i bibliotekarzy, którzy pragną zaangażować seniorki i seniorów w życie biblioteki i lepiej zrozumieć ich potrzeby. Bazując na praktycznych doświadczeniach i wiedzy prowadzącej dowiesz się jak stworzyć przyjazne dla osób starszych środowisko biblioteczne, jak skonstruować atrakcyjne i dostosowane do ich potrzeb zajęcia oraz skąd czerpać pomysły.

O prowadzącej
Aleksandra Kopczyńska na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau. Absolwentka historii, bibliotekoznawstwa, pedagogiki i archiwistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, oraz studiów podyplomowych – Broker informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, Diagnoza i terapia pedagogiczna w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Trenerka i biblioterapeutka. Prowadzi zajęcia dla młodzieży i dorosłych wykorzystując nowe technologie, kursy, warsztaty i szkolenia z kreatywności, promocji czytelnictwa, zajęcia biblioterapeutyczne. Jest autorką i promotorką metody „Gimnastyka umysłu dla seniorów”, którą skutecznie stosuje w pracy z hrubieszowskimi seniorami. Działa na rzecz rozwoju społecznego. W wolnym czasie miłośniczka dobrych kryminałów i długich spacerów z psem.

O projekcie
Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Senior w bibliotece. Doświadczenia praktyczki