• Artykuł
  • Publikacja: 01.12.2023
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Jak zrobić ładny i czytelny plakat? [zapowiedź webinarium]


12 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy na ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach Miesięcy Tematycznych z labib.pl. Porozmawiamy o tym, jak projektować plakaty, ogłoszenia i inne materiały graficzne, by były ładne, czytelne i funkcjonalne. Webinarium poprowadzi Szymon Wałowski — człowiek wielu talentów, nauczyciel bibliotekarz, członek stowarzyszenia LABiB i jego naczelny grafik.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja: https://frsi.clickmeeting.com/jak-zrobic-ladny-i-czytelny-plakat-/register

O webinarze
Czy tego kotka dać na środek, czy może do rogu? Ta czcionka to taka czy większa? A ten różowy będzie dobrze tu wyglądać? Podczas webinaru spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie jak łatwo i szybko stworzyć przyciągający uwagę plakat. Poruszymy najbardziej podstawowe kwestie dotyczące konstruowania plakatu – porozmawiamy o kolorach, kompozycji, krojach pisma, a także o głównych jego funkcjach. Wszystko podeprzemy odpowiednią liczbą przykładów – tych godnych naśladowania, jak i tych niekoniecznie bardzo udanych. Po webinarze sztuka tworzenia pięknych plakatów nie będzie miała żadnych tajemnic.

O prowadzącym
Szymon Wałowski – nauczyciel bibliotekarz z dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tworzeniu plakatów i grafik. Jako członek stowarzyszenia LABIB, łączy pasję do literatury z fascynacją nowymi technologiami. Z równą zręcznością przemierza strony książek i linie kodu, tworząc unikalne doświadczenia zarówno w świecie słów, jak i cyfrowych możliwości. Jego życiowe motto to: "Czytasz, kodujesz, śmiej się" – zawsze gotowy do eksploracji i tworzenia w obu tych fascynujących dziedzinach.

O projekcie
Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Jak zrobić ładny i czytelny plakat? [zapowiedź webinarium]