• Artykuł
  • Publikacja: 20.11.2023
  • Edycja: 20.11.2023
  • 0 
"Książka paliwem dla wyobraźni" - dofinansowanie od Fundacji Grupy PERN

Jest nam niezmiernie miło przekazać informację o dofinansowaniu, które nasza Instytucja otrzymała w ramach projektu "Książka paliwem dla wyobraźni" od Fundacji Grupy PERN. Po pozytywnym zaopiniowaniu naszego wniosku, otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 2.000 zł, które w całości przeznaczyliśmy na zakup komiksów. W sumie zakupiono 65 komiksów oraz 2 podręczniki dotyczące tworzenia komiksów: "Stworzyć komiks" Scotta McCloud oraz "Manga: podręcznik rysowania" Sonii Leong.
Komiksy cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród czytelników Biblioteki w Strzebielinie, czego dodowem jest olbrzymie zainteresowanie cyklem warsztatów, zrealizowanych w ostatnich tygodniach w ramach projektu "Boom3! Na komiksy i gry planszowe w Bibliotece". Chcieliśmy wykorzystać to zainteresowanie, jak też zainspirować wszystkich tych, którzy do czytania komiksów jeszcze się nie przekonali.
Otrzymane dofinansowanie pozwoliło nam na zakup szeregu tytułów również dla czytelników dorosłych - w tym wiele komiksowych adaptacji klasyki literatury pięknej. Liczymy, że możliwość wypożyczenia i przeczytania tych komiksów nie tylko stanie się doskonałym paliwem dla wyobraźni naszych wypożyczających, ale także zainspiruje ich do stworzenia własnych komiksów. Tym bardziej, że planujemy zorganizować konkurs na antologię komiksową, przygotowaną właśnie przez naszych czytelników. Zakupione komiksy z pewnością będą świetłym źródłem inspiracji dla realizacji tego celu.