• Artykuł
  • Publikacja: 14.09.2023
  • Edycja: 19.09.2023
  • 0 
Zachodniopomorski BiblioLAB 2023

Biblioteka. Włącz się w to! Czyli Zachodniopomorski BiblioLAB 2023

17 października (wtorek) zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji BiblioLABu Zachodniopomorskiego. Tym razem motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włącznie, inkluzja i otwartość na innych.

Odbędzie się on tradycyjnie w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (ul. Sowińskiego 68). Jest to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania osób pracujących we wszystkich typach bibliotek: szkolnych, publicznych, pedagogicznych, akademickich i innych. 

Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale ilość miejsc ograniczona, więc pamiętaj, aby jak najszybciej wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 30 września lub wyczerpania miejsc. W trakcie zgłoszenia należy zaznaczyć jedne z warsztatów do wyboru. 

W ramach wydarzenia proponujemy warsztaty, ale również aktywności, które możecie współtworzyć. Podczas BiblioLABu odbędzie się strefa dobrych praktyk, czyli „stolików eksperckich”, przy których osoby pracujące w różnych bibliotekach pokażą, jak u nich w praktyce wygląda włączanie. Działasz w sposób inkluzywny? Chcesz o tym opowiedzieć? Do 30 września wyślij maila zawierającego Twoje dane oraz krótki opis tego, co chcesz zaprezentować na adres: mkostecka@zcdn.edu.pl. Pisz także w razie jakichkolwiek pytań!

BiblioLABowi będzie towarzyszyła wystawa rękodzieła „Co bibliotekarki robią po godzinach” -  jeżeli chcesz zaprezentować na niej swoje prace, także prosimy o kontakt mailowy do 30 września.

Szczegółowy program ogłosimy wkrótce.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego BiblioLABu 2023

Stowarzyszenie LABiB
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Zachodniopomorski BiblioLAB 2023 jest jednym z ośmiu BiblioLABów odbywających się tej jesieni w całej Polsce. Łączy je wspólna tematyka i formuła spotkania, a wyróżnia dopasowanie do potrzeb lokalnych społeczności bibliotekarskich.

Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie LABIB, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników i użytkowniczek w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”.

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Zachodniopomorski BiblioLAB 2023