• Artykuł
  • Publikacja: 09.05.2023
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
MOC książek — kreatywne zabawy w bibliotece [zapowiedź webinarium]


24 maja o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne webinarium w ramach „Miesięcy tematycznych z labib.pl”. O kreatywnych zajęcia w bibliotece opowie Aleksandra Kopczyńska.

Udział w webinarium jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

O webinarium
W jaki sposób szybko i bezkosztowo przygotować atrakcyjne, kreatywne, angażujące zajęcia dla dzieci/młodzieży w bibliotece? W obecnych czasach, obok rzetelnego warsztatu bibliotekarza równie cenna i oczekiwana przez czytelników jest szeroko rozumiana kreatywność i innowacyjność.
Celem warsztatu jest przedstawienie twórczych i kreatywnych metod pracy z młodym czytelnikiem oraz ćwiczeń, które warto wykorzystać w projektach promujących czytelnictwo. Zaprezentowane i omówione zostaną niekonwencjonalne pomysły promujące czytanie. Połączenie słowa pisanego i mówionego – tak niewiele trzeba, aby przygotować inspirujące warsztaty, gry i zabawy.

O prowadzącej
Aleksandra Kopczyńska na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau. Absolwentka historii, bibliotekoznawstwa, pedagogiki i archiwistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, oraz studiów podyplomowych – Broker informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, Diagnoza i terapia pedagogiczna w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Trenerka i biblioterapeutka. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych wykorzystując nowe technologie, kursy, warsztaty i szkolenia z kreatywności, promocji czytelnictwa, zajęcia biblioterapeutyczne dla młodzieży i dorosłych. Jest autorką i promotorką metody „Gimnastyka umysłu dla seniorów”, którą skutecznie stosuje w pracy z hrubieszowskimi seniorami. Działa na rzecz rozwoju społecznego. W wolnym czasie miłośniczka dobrych kryminałów i długich spacerów z psem.

O projekcie
Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

MOC książek — kreatywne zabawy w bibliotece [zapowiedź webinarium]