• Artykuł
  • Publikacja: 02.04.2023
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Jak przygotować i poprowadzić spotkanie autorskie? Zapowiedź webinarium

17 kwietnia o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne webinarium w ramach „Miesięcy tematycznych z labib.pl”. Porozmawiamy jak przygotować spotkanie autorskie od A do Z. O swoich doświadczeniach opowie Anna Zyskowska.

Udział w webinarium jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

O webinarium
Gdy zapraszamy autorkę lub autora do biblioteki czasami mamy problem, kto poprowadzi spotkanie z gościem. Z doświadczenia wiem, że warto się odważyć, poświęcić trochę czasu na przygotowanie i sukces murowany. Z webinaru dowiecie się, między innymi, jak przygotować się do rozmowy i jak ją zacząć. Co zrobić, aby nasze pytania były oryginalne i ciekawe i jakich pytań nie zadawać. Jak pokonać stres i sprawić, żeby trema nas motywowała. Jeżeli jesteście ciekawi drugiego człowieka i lubicie rozmawiać to dzięki moim wskazówkom poprowadzicie każde spotkanie w bibliotece.

O prowadzącej
Anna Zyskowska – absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja organizacja i zarządzanie bibliotekami. Doświadczenie zawodowe zdobywała w bibliotece szkolnej i wojskowej. Obecnie pracuje w Bibliotece Publicznej Gminy Nieporęt, jest członkinią Stowarzyszenia LABIB. Tworzy i koordynuje projekty dla różnych grup czytelników m.in. „Być kobietą”, „Bajkowo - książkowo”, „Przeczytane - obejrzane”, „Kryminalne czwartki”. Realizuje zajęcia dla seniorów rozwijające kompetencje cyfrowe, koordynuje biblioteczny wolontariat, prowadzi spotkania z autorami i twórcami. Edukatorka w projekcie „Latarnicy 2022” realizowanym przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Ukończyła cykl szkoleń w ramach projektu „Cyfrowi wędrowcy Europy”.

O projekcie
Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Jak przygotować i poprowadzić spotkanie autorskie? Zapowiedź webinarium