Kierunek: RELACJE. O dobrej współpracy z młodzieżą w bibliotece [zapowiedź webinarium] ZMIANA TERMINU!
22 marca o godz. 11.00 ZMIANA TERMINU! zapraszamy na kolejne webinarium w ramach Miesięcy Tematycznych 2023. Tym razem porozmawiamy o tym, jak zaprosić do biblioteki młodzież. Spotkanie poprowadzą Agata Warywoda i Dorota Woźnica. Udział w webinarium jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Młodzież wydaje się jedną z najbardziej wymagających grup odbiorców, która stosunkowo rzadko korzysta z oferty biblioteki. Jak to zmienić? Jak wypracować taki model współpracy z młodzieżą, który będzie opierał się na autentycznym uczestnictwie i zaangażowaniu i sprawi, że młodzi ludzie staną się stałymi bywalcami biblioteki? Jak budować DOBRE RELACJE z młodymi? Między innymi na te pytania odpowiemy podczas spotkania.
Podczas webinaru:
- sprawdzisz, od jakich 5 działań warto rozpocząć współpracę z młodzieżą
- przetestujesz metody i narzędzia, które pomogą Ci poprowadzić spotkanie z grupą młodzieży
- poznasz wybrane sposoby badania potrzeb młodzieży
- poznasz wybrane modele uczestnictwa młodzieży w kulturze i dowiesz się, czym różni się uczestnictwo pozorne od autentycznego
Prowadzące:
Agata Warywoda – bibliotekarka i trenerka. Absolwentka m.in. Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji, Studium Pracy z Grupą i Zespołem, Akademii Trenerów Biznesu na Uniwersytecie SWPS. Zawodowo związana z Krośnieńską Biblioteką Publiczną oraz Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii w Rzeszowie, gdzie projektuje i prowadzi szkolenia dla różnych grup odbiorców. Członkini Stowarzyszenia LABiB, trenerka w ogólnopolskich projektach szkoleniowych dla pracowników bibliotek. Najczęściej wspiera instytucje kultury w tematach związanych z procesami kreatywnymi, pracą z młodzieżą oraz współpracą i komunikacją opartą na empatii. Współtwórczyni marki szkoleniowej Dobrze w kulturze.
Dorota Woźnica – od blisko 15 lat związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle jako bibliotekarka, koordynatorka projektów, dyrektorka. Filolożka, absolwentka szkoły trenerskiej STOP i studiów zarządzania kulturą, członkini Stowarzyszenia LABiB, Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy, trenerka. Nieustannie zafascynowana potencjałem lokalnych społeczności, aktywnego uczestnictwa i prostych narzędzi, aktualnie skoncentrowana na pracy na rzecz biblioteki jako nowoczesnej i profesjonalnej, a jednocześnie otwartej i przyjaznej instytucji kultury. Energię czerpie z domu na Pogórzu i wypadów w Beskid Niski.
O projekcie
Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.