• Artykuł
  • Publikacja: 17.01.2023
  • Edycja: 01.02.2023
  • 2 
Trudna sztuka budowania prostych komunikatów [zapowiedź webinarium]

23 stycznia (poniedziałek) o godz. 11.00 zapraszamy na pierwsze tegoroczne webinarium w ramach Miesięcy Tematycznych na portalu labib.pl. Porozmawiamy o tym, jak komunikować się w sposób jasny i przystępny dla każdego. Webinarium poprowadzi Marta Kostecka, członkini stowarzyszenia LABiB. 

Prowadzisz stronę internetową? Publikujesz w mediach społecznościowych? Redagujesz informacje prasowe lub po prostu tworzysz opisy wydarzeń, które organizujesz? Chcesz to robić w sposób zrozumiały i dostępny dla wszystkich? Jeżeli odpowiesz „tak” na powyższe pytania, to webinarium jest dla Ciebie! Poznasz najważniejsze zasady tworzenia tekstów przystępnych dla wszystkich użytkowników oraz kilka przydatnych narzędzi, które ułatwią ich redagowanie. 

Udział w webinarium jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja https://frsi.clickmeeting.com/trudna-sztuka-budowania-prostych-komunikatow/register 

O prowadzącej

Edukatorka, bibliotekarka, polonistka. Pracuje jako nauczycielka konsultantka ds. edukacji humanistycznej w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ale pracowała też w bibliotece publicznej, w bibliotekach szkolnych i akademickiej oraz uczyła polskiego. W obecnej pracy współpracuje z biblioteką pedagogiczną.

Zainteresowania: literatura i kultura, nauczanie i uczenie się oraz technologie i nowe media. Specjalizuje się w edukacji cyfrowej i medialnej. Współtworzy markę szkoleniową Dobrze W Kulturze.

O projekcie

Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Trudna sztuka budowania prostych komunikatów [zapowiedź webinarium]