• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2022
  • Edycja: 15.11.2022
  • 0 
BOOM 2! Na komiksy i gry planszowe w gliwickiej bibliotece - część komiksowa

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach od lat udostępnia czytelnikom, zarówno gry planszowe, jak i komiksy, dlatego chętnie dołączyliśmy się do akcji BOOM 2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece. Korzystając z okazji zorganizowaliśmy zajęcia promujące gry - przeczytać można o nich w innej inspiracji, a także zachęcające do sięgnięcia po komiksy, o których napiszę w tej relacji.

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat komiksów. Jak się okazało wszyscy uczestnicy mieli już wcześniej okazję je czytać, więc bez problemu opowiedzieli o cechach wyróżniających ten gatunek. Następnie dzieci podzieliły się na 3-4 osobowe grupy. Każda grupa dostała do przejrzenia inny komiks, a ich zadaniem było dowiedzieć się w ciągu kilku minut, jak nazywają się główni bohaterowie i o czym opowiada przedstawiona historia. Po tym czasie grupy prezentowały przejrzany przez siebie komiks, zachęcając do przeczytania go.

Kolejne zadania wymagały od naszych czytelników uruchomienia kreatywności. Najpierw każda z grup dostała komiks z pustymi dymkami, które dzieci uzupełniały wymyślonymi przez siebie dialogami. Następnie przeliśmy do ostatniego zadania, które okazało się być tym, które spodobało się uczestnikom najbardziej. Wykorzystaliśmy w nim rysunki ozdabiające ściany bibliotecznej sali konferencyjnej. Każdy z uczestników dostał duży dymek i mazak, a następnie wybierał spośród wielu rysunków ten, któremu chciał dać "głos". Ta żywa wystawa dała nam wiele radości.

Zajęcia zakończyliśmy zaprezentowaniem uczestnikom naszych bogatych zbiorów komiksów, puzzli i gier planszowych i przypomnieniem i zachęceniem do ich wypożyczania.

Akcja zrealizowana została dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont sp. z o.o.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji na facebooku.

BOOM 2! Na komiksy i gry planszowe w gliwickiej bibliotece - część komiksowa