Rodzinnie i towarzysko? Tylko w bibliotece!
Zapraszamy na kolejne webinaria w ramach projektu Miesiące Tematyczne na portalu labib.pl. Temat sierpniowy to "Rodzinnie i towarzysko? Tylko w bibliotece!".
Gry bez prądu w instytucjach kultury
16 sierpnia (wtorek) o godz. 11.00 zapraszamy na pierwsze sierpniowe webinarium. Tym razem na tapecie lądują planszówki, karcianki, RPGi i inne gry bez prądu w służbie kulturze i bibliotekom!
Gry planszowe dziś to zupełnie coś innego niż powszechnie znany chińczyk. Są bardzo zróżnicowane. Można spotkać wśród nich proste gry, w które rozgrywka trwa kilka minut oraz skomplikowane i rozbudowane gry ekonomiczne, strategiczne czy bitewne, których rozegranie zajmuje kilka godzin.
"Podczas webinarium opowiem Wam o grach bez prądu — kusi Przemek Waczyński, nasz prowadzący. -Zaprezentuję ich różne rodzaje oraz podpowiem, w jaki sposób można je wykorzystywać w bibliotekach i instytucjach kultury."
Przemek Waczyński — od ponad 10 lat pracuje zawodowo w sektorze kultury. W latach 2015-2021 jako dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (w skład którego wchodzi Biblioteka Publiczna). Od 2020 roku rozpocząłem pracę jako animator w programie Dom Kultury+. Wiosną i latem 2021 wspierał Grajewskie Centrum Kultury jako kierownik Działu Programowego. Aktualnie pracuję w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie. Koordynator projektów Teatrach Okno i Latarnia. Absolwent XVI Edycji Szkoły Liderów PAFW, członek LABiB. Autor bloga pwkultralnie.pl gdzie porusza sprawy związane z rolą i sytuacją kadr i ośrodków kultury.
Wieloletni koordynator klubu gier planszowych i karcianych w Choroszczy i Wasilkowie, doświadczony gracz i mistrz gry RPG. Organizator wydarzeń związanych z grami. Pomysłodawca i główny koordynator Choroconu — Podlaskiego Festiwalu Fantastyki oraz uczestnik konwentów i festiwali fantastycznych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.
Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.com/gry-bez-pradu/register
„Inspiracja – Aktywizacja – Innowacja”, czyli dzieci i rodzice w bibliotece
29 sierpnia 2022 (poniedziałek) o godz. 11.00 zapraszamy na webinarium dla bibliotekarzy, animatorów kultury, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat działań dla dzieci i rodziców w bibliotece.
Uczestnicząc w webinarium, będziecie mogli się dowiedzieć jak przyciągnąć dzieci i rodziców do biblioteki, jak w niebanalny sposób wprowadzić dziecko w świat książek, jak zwiększyć atrakcyjność swojej placówki i dostosować ofertę kulturalną do potrzeb dzieci i rodziców, by stali się oni stałymi użytkownikami. Spotkanie poprowadzi Paweł Dobrzelecki, który opowie o dwóch programach zrealizowanych w ramach stypendium MKIDN "Akademia młodego Jedi" oraz "Szkoła magii i czarodziejstwa w Zabrzu" w związku z czym będzie trochę o grywalizacji, wirtualnej rzeczywistości, grach planszowych oraz popularnych klockach.
Paweł Dobrzelecki
Bibliotekarz, trener, animator — absolwent IBiIN Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu, w której przeszedł przez wszystkie szczeble bibliotecznej hierarchii, obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora. Miłośnik alternatywnych form edukacji, koordynator oraz inicjator wielu projektów realizowanych w bibliotece. Podwójny stypendysta MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury. Ogólnopolski Bibliotekarz roku 2018.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.
Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.com/dziecko-i-rodzic-w-bibliotece/register