• Artykuł
  • Publikacja: 18.07.2022
  • Edycja: 19.07.2022
  • 1 
Rozegrana biblioteka - lipcowy miesiąc tematyczny

Mimo okresu urlopowego nasze Miesiące Tematyczne na labib.pl mają się dobrze. W lipcu zapraszamy na 2 spotkania pod hasłem "Rozegrana biblioteka".

Podchody stacjonarne — zaprojektuj sobie akcję
25 lipca 2022 (poniedziałek) o godz. 11.00 zapraszamy na webinarium o podchodach.

Dwieście dzieci i jeden prowadzący - to da się zrobić i to atrakcyjnie! Czym są podchody stacjonarne, jakie mają założenia i permutacje? Jakiego tematu dotyczą? Czy są czasochłonne? Jeśli chcesz poznać metodę, która pozwoli Ci w efektywny sposób przygotować działanie dla dużej grupy uczestników, niezależnie od tematu wiodącego - spotkaj się z nami na webinarium i zaprojektuj sobie akcję.

Webinar poprowadzi Marcin Karwowski.

Marcin Karwowski - dyplomowany infobroker, coach i trener, naukowiec informatolog, dyrektor biblioteki publicznej; doktor nauk humanistycznych w zakresie informatologii. Specjalizuje się w optymalizowaniu pracy instytucji i firm poprzez: udoskonalanie komunikacji, wdrażanie nowych mechanizmów zarządzania, szkolenia z zakresu kompetencji menedżerskich, cyfrowych, trenerskich i miękkich. Fan nieoczywistych rozwiązań i niesztampowych działań.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.
Link do rejestracji:
https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-podchody-stacjonarne-zaprojektuj-sobie-akcje/register

Jak zabrać nowe technologie w teren i promować bibliotekę?
27 lipca 2022 (środa) o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie, w którym przyjrzymy się narzędziom w postaci aplikacji, stron, programów do tworzenia gier, grywalizacji, aktywności fizycznej, które można wykorzystać w działaniach biblioteki na zewnątrz. Promocja czytelnictwa niekoniecznie musi się odbywać w siedzibie biblioteki, a aktywności na zewnątrz w społeczności lokalnej przyczyniają się do ugruntowania pozycji biblioteki.

Webinar poprowadzi Karol Baranowski.

Karol Baranowski - rocznik orwellowski (1984). Od trzynastu lat pracuje na stanowisku bibliotekarza - nauczyciela w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a od ośmiu lat na 1/4 etatu na stanowisku bibliotekarza w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w agendzie Arteteka.
Prowadzi zajęcia dla seniorów, lekcje biblioteczne i warsztaty dla dzieci i młodzieży, organizuje gry miejskie i gry biblioteczne. Zafascynowany Internetem oraz możliwościami jakie dają nowoczesne technologie w pracy bibliotekarza. Interesuje się narzędziami multimedialnymi oraz mobilnymi, które z wielką ochotą wykorzystuje w codziennej pracy. Tablety, smartfony i komputery to dla niego ważne narzędzia będące ogromną pomocą w codziennej pracy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.
Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.com/jak-zabrac-nowe-technologie-w-teren-i-promowac-biblioteke-/register

O projekcie
Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Rozegrana biblioteka - lipcowy miesiąc tematyczny