• Artykuł
  • Publikacja: 29.03.2022
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Bibliotekarka czyta dzieciom w przedszkolu

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej czyta dzieciom w Przedszkolu Gminnym w Jaszkowej Dolnej przez cały rok.


Pani Agata w podróż do przedszkola za każdym razem zabiera kuferek z książeczkami o przygodach Kubusia Puchatka. Trzeba podkreślić, że Kubuś Puchatek to bohater najbardziej uwielbiany przez przedszkolaki.


Tym razem, dzieci odbyły podróż do Stumilowego lasu w poszukiwaniu Puchatka pociągiem, w rytm melodii „Jedzie pociąg z daleka…”. Na stacji końcowej zastano tylko bardzo smutnego Kłapouchego, który w  niewyjaśnionych okolicznościach zgubił ogon.


W ramach pocieszenia, upieczono wspólnie pyszne niewidzialne pierniczki z dużą ilości miodu i truskawek. Kiedy już odnaleziono ogon Kłapouszka, każdy mógł spróbować doczepić ogonek, ale dla utrudnienia z zasłoniętymi oczami.  Śmiech dzieci było słychać aż w przedszkolu w Krosnowicach.


Na zakończenie tej podróży wspólnie przeczytano i zainscenizowano krótką opowieść o tym, jak to Kubuś Puchatek szukał ogonka Kłapouchego.


Do widzenia dzieci!!!