• Artykuł
  • Publikacja: 17.11.2021
  • Edycja: 17.11.2021
  • 0 
Komiksowa gazetka szkolna!
W mojej pracy uwielbiam to, że może być taka różnorodna! A różnorodna jest m.in. przez to, że jako nauczyciel bibliotekarz mogę brać udział w akcjach, które mnie rozwijają, to jeszcze do biblioteki napływają nowości! Tak było i tym razem – wzięłam udział w akcji „BOOM! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE” organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Story House Egmont.
Biblioteka, w której pracuję, wzbogaciła się przez to o nowe, kolorowe komiksy i gry planszowe. Wspólnie z koleżanką, nauczycielem j. polskiego, zorganizowałyśmy nietypowe zajęcia z klasą 5b, można powiedzieć polonistyczno – biblioteczno – plastyczne! Mówiliśmy o tym, czym jest komiks, co jest dla niego charakterystyczne, zapoznaliśmy się z nowymi komiksami i grami, przy okazji przypomnieliśmy sobie tez stare biblioteczne komiksy. Osoby chętne wcieliły się też w autorów swoich własnych komiksów. I właśnie wtedy pomyślałam sobie, że dobrze byłoby zebrać to wszystko w całość – wypowiedzi dzieci i ich komiksy w nietypowej formie – Specjalnego Numeru Gazetki! Zamieszczone zostały także w niej komiksy opracowane przez uczniów klasy 4b w ramach lekcji j. polskiego.
Tym krótkim artykułem chcę pokazać, że nie zawsze musimy robić spektakularne wydarzenia aby czymś naszych czytelników zainteresować. Gazetka szkolna, której współautorami są sami uczniowie (ja tylko jako opiekun merytoryczny ogarniam całość) też jest fajną sprawą. Dodam, że gazetka jest oczywiście drukowana i umieszczana na wystawie przed biblioteką, jest też dostępna w formie elektronicznej na stronie szkoły, jak również w formie wydrukowanej w bibliotece szkolnej.

https://sp33.zssport.pl/sites/default/files/2021-11/Echo_Szkoly_nr1_2021_22.pdf

Sylwia Jaguszewska, nauczyciel bibliotekarz, Zespół Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie
 
Komiksowa gazetka szkolna!