• Artykuł
  • Publikacja: 25.05.2021
  • Edycja: 25.05.2021
  • 0 
1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Lider/ka w zmianie”
22 czerwca odbędzie się 1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek ONLINE współorganizowane przez Grupę InicJaTyWy i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Hasło przewodnie forum to „Lider/ka w zmianie”.

Na kogo może liczyć dyrektorka / dyrektor biblioteki? Na znajomą dyrektorkę / znajomego dyrektora z innej biblioteki! Im więcej znajomych mamy w swojej branży, tym łatwiej w niej funkcjonujemy. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w pierwszym forum adresowanym wyłącznie do Was, które pozwoli nam lepiej się poznać i rozwinąć sieć liderek i liderów zarządzających bibliotekami w całej Polsce.

Jak chcemy się wspierać? Podczas forum proponujemy:

  • inspiracje w panelu dyskusyjnym z doświadczonymi liderkami i liderami, którzy opowiedzą o przywództwie w zmianie: jak przejść przez zmianę, jak ją wdrożyć, jak nie stracić orientacji w natłoku zmian;
  • sesje warsztatowe prowadzone przez dyrektorki i dyrektorów z Grupy InicJaTyWy – czyli praktycznie o wyzwaniach, procesach, doświadczeniach w zarządzaniu biblioteką i jej zespołem;
  • włączenie się do unikalnej sieci dyrektorek i dyrektorów, która została stworzona przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie. 
Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Was ważne informacje!

Forum odbędzie się na platformie Zoom (zapewniamy wsparcie dla osób, które nie korzystały wcześniej z tego narzędzia lub nie czują się pewnie w jego obsłudze). Sesja plenarna (10:00-11:30) transmitowana będzie również na Facebooku, natomiast w sesjach warsztatowych (11:45-13:30) będą mogły wziąć udział tylko zarejestrowane osoby.

Liczba osób uczestniczących w forum na platformie Zoom jest ograniczona, dlatego zapamiętajcie termin rejestracji. Zapisy ruszą 7 czerwca! A już w przyszłym tygodniu na biblioteki.org oraz na stronie wydarzenia na Facebooku przedstawimy szczegółowy program forum.

Forum organizują dla Was:

Zapraszamy na forum i zachęcamy do sieciowania – dajcie się wplątać!

Grupa InicJaTyWy to kilkanaście dyrektorek i dyrektorów bibliotek, którzy od lat organizują spotkania lokalnych grup dyrektorskich. W czasie pandemii dalej prowadzą swoje działania, spotykając się online z dyrektorkami i dyrektorami bibliotek ze swojej okolicy, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym i mejlowym.

Dowiedz się więcej o Grupie InicJaTyWy!

1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Lider/ka w zmianie” współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Lider/ka w zmianie”