• Artykuł
  • Publikacja: 22.01.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Styczniowa Fabryka Kreatywności

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich prowadzi swoją działalność edukacyjna i kulturalną w formie online na koncie Biblioteki na Facebooku. Oglądalność, odbiorcy i aktywność są satysfakcjonujące.


Nie tak dawno, na antenie telewizyjnej można było śledzić zmagania Lego maniaków w programie Lego Masters. Personel naszej Biblioteki wziął udział w szkoleniach online „Lego w bibliotece”. Przekłada się to na efekty i tematyczne nagranie. O historii klocków Lego, jego rodzajach i ciekawostkach opowiada bibliotekarka Iza z Filii w Wojciechowicach. Na dzień dzisiejszy nagranie ma 2 210 odbiorców i 168 aktywności.


Wykorzystaliśmy to duże zainteresowanie i ogłosiliśmy również konkurs na zbudowanie Lego bohatera książkowego. Odzew był natychmiastowy, a pomysłowość autorów jeszcze większa.

Spośród nadesłanych prac przyznaliśmy 3 główne nagrody:


1 miejsce dla Patrycji Bac z Ołdrzychowic Kłodzkich za Pingwina elegancika z książki „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Cenkiewiczów;


2 miejsce dla Mateusza Bac z Ołdrzychowic Kłodzkich za Bilbo Baggins z „Hobbita” J.R.R. Tolkiena;


3 miejsce dla Bartka Bielawskiego w Wojciechowic za Kubusia Puchatka z powieści autorstwa A.A. Milne;


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody i upominki. Udostępniamy również galerię zdjęciową najciekawszych bohaterów…