• Artykuł
  • PUBLIKACJA: 12.05.2020
  • EDYCJA: 12.05.2020
  • 0 
Noc w bibliotece

Nocne zabawy w bibliotece szkolnej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym krótkim artykule, chciałabym wrócić wspomnieniami do jednej z nich, a mianowicie Teatralnej nocy w bibliotece, podczas której, wśród półek z książkami, zamieszkał duch sztuk wszelakich – był teatr, były zajęcia artystyczne, była zabawa, fantastyczna atmosfera i wiele niezapomnianych chwil. Podczas Teatralnej Nocy w Bibliotece, gościem specjalnym, który mógł pojawić się u nas dzięki współpracy z Biblioteką Miejską w Baborowie – była Grażyna Tabor - mgr pedagogiki, reżyser teatralny, osoba znana i doceniana przez środowisko teatralne w całej Polsce, instruktor RCK, kierownik artystyczny grupy teatralnej Tetraedr. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy przygotowali pod jej kierunkiem mini przedstawienia oparte na tekstach Stanisława Balińskiego „Ballada o róży”, Małgorzaty Strzałkowskiej „ Bordo Morda” oraz Jana Brzechwy „Koziołeczek”. Pani Grażyna podeszła do wymienionych utworów w sposób niekonwencjonalny i zaprezentowała różne możliwości pracy z tekstem. Pokazała również kilka technik relaksacyjnych i rozluźniających czego efektem była wspólna zabawa podsumowująca Teatralną Noc w Bibliotece.

Oprócz wyżej wymienionych warsztatów uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali maski teatralne oraz barwne plakaty. Nie obyło się także bez malowania własnych twarzy, bo jak teatr to teatr! Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy ruchowe. Zajęciom tym towarzyszyły niekontrolowane wybuchy śmiechu, bo taki był też zamysł prowadzących. Zresztą jak się nie śmiać, kiedy kolega próbuje zjeść jabłko wesoło dyndające na sznurku lub kiedy trzeba wziąć udział w wyścigu z przywiązanymi do nóg balonami?

Te i wiele innych atrakcji czekały na uczestników Teatralnej Nocy w Bibliotece, która wyjątkowo szybko wszystkim minęła.

 

 

Anna Rozłucka-Jankowska ZSP w Baborowie

Noc w bibliotece