• Artykuł
  • Publikacja: 08.04.2019
  • Edycja: 28.05.2019
  • 0 
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodojewie uczcili Światowy Dzień Wody

Miliony ludzi na świecie cierpi z powodu braku wody pitnej. Światowy Dzień Wody, który przypada na 22 marca to dobra okazja, by uświadomić młodzież, że wodę trzeba szanować. Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy dołączyła do programu Polskiej Akcji Humanitarnej Globalnie w Bibliotekach, wspierając akcję Studnia dla Południa. Korzystając z otrzymanych materiałów edukacyjnych, w klasie VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodojewie Panie Anna Nowak i Alina Młodojewska przeprowadziły zajęcia na temat Wodne wyzwania na świecie.

Ilustrowane karty zadań, plakaty edukacyjne, quizy okazały się super zabawą, a przede wszystkim nauką o wodzie. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak Polska Akcja Humanitarna wspiera Sudan, Syrię i Somalię w dostępie do czystej wody, zrozumieć znaczenie wody dla gospodarki, środowiska naturalnego, a przede wszystkim dla ludzi oraz wzbudzić refleksje nad przyczynami jej braku.

Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem wypełniały wodne karty zadań. Kampania PAH stała się wspaniałą inspiracją do działań na rzecz świętowania Dnia Wody.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy i uczniowie z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Młodojewie uczcili Światowy Dzień Wody