• Sceariusz
  • Publikacja: 01.08.2015
  • Edycja: 02.08.2015
  • 2 
Zakochaj się w bibliotece - sesja ślubna
Zakochaj się w bibliotece - sesja ślubna

  • Budżet działania: 0 zł
  • Czas przygotowania: 14 dni
  • Czas trwania: 1 dzień
  • Liczba organizatorów: 5
  • Liczba uczestników: 5
Pomysł na działanie

Na czym polegało przedsięwzięcie?

Pomysł na sesję ślubną pojawił się stosunkowo dawno, około dwa lata temu. Były już świetne biblioteczne sesje z bibliotekarzami w roli głównej, my postanowiliśmy zrobić coś innego - nowoczesną sesję ślubną, będącą świetną pamiątką dla Młodej Pary, promującą jednocześnie naszą wyjątkową bibliotekę i jej ciekawe wnętrza. Biblioteka Manhattan jest jedną z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Plan: znaleść Młodą Parę, chętną wziąć udział w naszym przedsięwzięciu!

Dlaczego warto?

Kadry sesji, oprócz zakochanej pary, mają pokazywać nowoczesne biblioteczne wnętrze. Stereotypowo biblioteki są postrzegane źle, jako zapyziałe, zakurzone, nieciekawe wnętrza, ta sesja ma przekonać tych, których w bibliotece dawno nie było, że sporo się zmieniło. Warto wybrać się do biblioteki, by zobaczyć jak wiele oprócz książek ma do zaoferowania, zachęcamy do spędzania u nas wolnego czasu. Nasza placówka jest również przykładem wyjścia do ludzi – mieści się centrum handlowym. To biblioteka inna niż inne! I chcemy się promować!

W trakcie przygotowania

Wszystko, co wykorzystaliśmy w sesji, wykonane zostało „własnym sumptem”, zaprezentowaliśmy również gadżety biblioteczne np. torby, które można u nas kupić. Przygotowania do sesji trwały około 2 tygodni – powstał szczegółowy plan działania, przygotowane/wykonane zostały rekwizyty. Ustaliliśmy datę 12 lipca - sesję mogliśmy zrealizować tylko w niedzielę, w pozostałe dni biblioteka jest otwarta dla czytelników od 9 do 21.

Młoda Para podpisała zgodę na bezpłatne wykorzystanie wizerunku, a fotograf zrzekł się praw majątkowych na rzecz Biblioteki.

W trakcie realizacji

Wykonanie zdjęcia z ciekawym ujęciem zajmowało od 5 minut nawet do godziny, wymagało więc od Młodej Pary dyscypliny, wytrzymałości i cierpliwości. Cała sesja zajęła nam parę ładnych godzin i była bardzo wyczerpująca. Warto było :)

Po zakończeniu

Wybór i obróbka zdjęć (zostało ich zrobionych ponad 600) trwała około 3 tygodni. Zdjęcia umieściliśmy na funpage Biblioteki, może uda nam się wywołać je w dużym formacie i zrobić wystawę krążącą po naszych filiach. Tu prezentujemy fragment naszej sesji, zdjęcia można również obejrzeć na FB

https://www.facebook.com/BibliotekaPublicznaGdansk

Fotografował: Krzysztof Giermak, pasjonat fotografii, amator

pomysły, aranżacje, rekwizyty: Iwona Giermak, Magdalena Kruszyńska

Młoda Para: Lidia i Paweł Szutkowscy

I tu możemy Wam zdradzić, że Lidka, Iwona i Magda na co dzień pracują w Bibliotece Manhattan, Paweł jest mężem Lidki, a Krzystof jest mężem Iwony, tak oto udało się zrobić wszystko bezkosztowo, wystarczyły dobre chęci, fajny pomysł i zapał do pracy.

Wrażenia bezcenne :)