• Sceariusz
 • Publikacja: 25.04.2015
 • Edycja: 25.04.2015
 • 0 
Poznaj Animoto i twórz efektowne filmiki!
Poznaj Animoto i twórz efektowne filmiki!

 • Budżet działania: 0 zł
 • Czas przygotowania: 1 dzień
 • Czas trwania: 1 dzień
 • Liczba organizatorów: 1
 • Liczba uczestników: 1
Pomysł na działanie

Na czym polegało przedsięwzięcie?

Chcesz zaprezentować informacje o działaniach w Twojej bibliotece w atrakcyjnej formie? Poznaj Animoto - narzędzie, dzięki któremu przygotujesz w krótkim czasie, efektywne filmiki lub pokazy slajdów.

 

Dlaczego warto?

Animoto pozwala na przygotowanie ciekawych materiałów promocyjnych, ale program sprawdza się również jako element edukacji medialnej. Nauka obsługi Animoto świetnie urozmaici np. w warsztaty internetowe dla seniorów czy zajęcia z wzmacniania komptencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży.

Program jest bezpłatny (w wersji podstawowej), dostępny online, wykonane w nim filmiki można udostępniać w sieciach społecznościowych np. YouTube, Twitter, Vimeo.

W trakcie przygotowania

Uruchom w przeglądarce stronę https://animoto.com/. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk „sign up” służący do tworzenia konta. Konto można utworzyć podając adres e-mail, nazwę oraz hasło lub poprzez konto na Facebooku.

Co jest potrzebne do realizacji tego etapu?
 •   Komputer z dostępem do Internetu.
 •   Konto e-mailowe lub konto na Facebooku.
 •   Materiały do wykorzystania w filmiku: zdjęcia, logo biblioteki/współorganizatorów/partnerów, opcjonalnie - hasła i podpisy do zjęć.
 •   Wolny czas i pomysł na filmik :)
W trakcie realizacji

Zaloguj się do swojego konta w Animoto. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk „create”, który uruchamia panel tworzenia filmów. A przygotowanie filmów w Animoto jest proste, intuicyjnie i wciągające :) Poniżej najważniejsze kroki:

Jak krok po kroku przebiega etap przygotowań?
 1. Wybór stylu filmiku: Program oferuje kilkadziesiąt szablonów. Nie wszystkie są dostępne w bezpłatnej wersji podstawowej. Jednak i z tych dostępnych bezpłatnie, mamy do wyboru sporo ciekawych opcji.
 2. Tworzenie filmiku: Po wyborze szablonu uruchomi się panel tworzenia filmu. Najważniejsze funkcjonalności:klikając w prostokąt z plusem dodajemy zdjęcia, filmy lub napisy, klikając w nutę nad prostokątem możemy zmienić muzykę dla filmiku (możemy wybrać ją z biblioteki piosenek oferowanej przez Animoto lub wgrać własną), klikając w przycisk „preview video” w lewym dolnym rogu uruchamiamy „podgląd” naszego filmiku, klikając w przycisk „continue editing” wracamy do kreatora filmu (możemy nanieść poprawki), klikając w przycisk „produce” kończymy pracę nad filmikiem i „produkujemy” go w wersji gotowej do udostępniania (wpisujemy tytuł, opcjonalnie opis, klikamy przycisk „finish”).
 3. Udostępnianie filmiku: Po stworzeniu i wygenerowaniu filmu w Animoto mamy do wybory kilka opcji udostępniania, m.in.: link pod którym jest nasz filmik, przesłanie filmu na kanał You Tube, "embed" czyli pobranie linku, który umożliwia „zakowtwiczenie” filmu bezpośrednio na stronie www.
Po zakończeniu

Podziwiaj swój filmik i podziel się z nim światem! :) Poniżej wybrane przykłady filmików stworzonych przeze mnie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle:

https://www.youtube.com/watch?v=bTLUvxzNEIs

https://www.youtube.com/watch?v=5VXb9UKlUQI

 

DZIEL SIĘ WIEDZĄ, MNÓŻ POMYSŁY!

Co mogło być zrobione inaczej?

Animoto jest dostępne w bezpłatnej wersji podstawowej, która umożliwia przygotowywanie filmików max. 30 sekundowych oraz w płatnej wersji rozszerzonej, która umożliwia tworzenie dłuższych filmików. Po utworzeniu konta w Animoto "dostajemy" automatycznie do testowania przez 14 dni (bezpłatnie) wersję rozszerzoną. To może być irytujące, ponieważ w tej wersji w naszych filmikach wszędzie pojawia się logo Animoto. Dlatego zachęcam do rozpoczęcia pracy z Animoto od zmieniania ustawień konta od razu na podstawową wersję bezpłatną (klikamy nazwę użytkownika, wybieramy kolejno: account - plan - manage plan i plan Lite).

Informacje dodatkowe

Animoto jest również dostępne jako aplikacja na iPada:

https://itunes.apple.com/us/app/animoto-video-maker/id459248037?mt=8