• Sceariusz
 • Publikacja: 06.11.2014
 • Edycja: 06.11.2014
 • 1 
Zrób sobie plakat!
Zrób sobie plakat!

 • Budżet działania: 0 zł
 • Czas przygotowania: 1 dzień
 • Czas trwania: 1 dzień
 • Liczba organizatorów: 1
 • Liczba uczestników: 1
Pomysł na działanie

Na czym polegało przedsięwzięcie?

Krótko o tym jak działa strona postermywall.com.

Dlaczego warto?

Strona pozwala na wybór wielu opcji tła, które można edytować, przesuwać, zmieniać wedle własnych potrzeb, a następnie ściągnąć na dysk i do woli drukować. W wersji bezpłatnej najlepiej drukować na papierze A4 (by nie tracić na jakości wydruku). Można jednak wykupić dostęp do lepszej jakości plików, które spokojnie będą nadawały się do wydruku większych formatów.

W trakcie realizacji

Poniżej przedstawiam kolejne etapy pracy z programem poster my wall. :) Życzę miłej pracy :)

Co jest potrzebne do realizacji tego etapu?
 •   Internet, komputer, trochę czasu i zapał do pracy!
Jak krok po kroku przebiega etap przygotowań?
 1. Po wejściu na stronę postermywall.com w lewym górnym rogu znajduje się opcja Start a Project - po jego rozwinięciu mamy kilka opcji do wyboru: 1. Poster (plakat) 2. InstaCollage (kolaż) 3. PhotoCalendar (kaledarz z własnymi zdjęciami) 4. Photo Card (pocztówka z własnym zdjęciem) Ja najczęściej korzystam z opcji POSTER. Po jej kliknięciu otworzy się panel wyboru rodzaju plakatu, który chcemy edytować. Ja wybieram opcję SEE MORE.
 2. Następnie po lewej stronie mamy do wyboru szereg tematyk do wyboru, np. event, party i wiele innych. Gdy wybierzemy kategorię, pojawi się nam lista plakatów możliwych do wyboru. Po jego wybraniu i kliknięciu w przycisk CREATE otworzy się nam panel edycji.
 3. Chcąc zmienić tekst wystarczy kliknąć w dowolny fragment na plakacie, który chcemy edytować. Wpisujemy własne teksty, a do ich edycji służy nam panel po prawej stronie. Tam wybieramy czcionkę, jej wielkość, justowanie, odległość między literami, kolor. Niestety wiele czcionek nie posiada polskich znaków. Jeśli nie potrzebujemy jakiegoś tekstu klikamy w REMOVE. Jeśli chcemy dodać tekst możemy zduplikować istniejące podpole klikając DUPLICATE.
 4. Panel lewy służy edycji tła (BACKGROUND), dodawaniu zdjęć, clipartów, fantazyjnego tekstu.
 5. Gdy zakończymy edycję klikamy w DOWNLOAD (górny pasek strony). Tu pojawią się opcje płatne i ostatnia bezpłatna. Tam klikamy w DOWNLOAD. Wybieramy miejsce zapisu na dysku.
 6. Kolejne okienko dotyczy ewentualnego udostępniania grafiki - ja klikam NO THANKS.
 7. I najważniejszy etap! Bawcie się z tym programem :) On ma nam pomóc, a nie sprawiać, że się denerwujemy.