• Artykuł
  • Publikacja: 09.03.2020
  • Edycja: 09.04.2020
  • 0 
Biblioteka jako puzzel w samorządowej układance - zapraszamy na WEBINARIUM!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu 12 miesięcy tematycznych z labib.pl.

W tym miesiącu poszukamy odpowiedzi na pytanie się jaką rolę pełnią biblioteki w społecznościach lokalnych. Podejmiemy tematy związane z rzecznictwem, współpracą z samorządami oraz dostosowaniem strategii biblioteki do strategii miasta. Poruszymy również kwestie związane z pozyskiwaniem partnerów oraz korzyściami wynikającymi ze współpracy.

Webinarium dedykowane jest bibliotekarzom, nauczycielom, animatorom kultury i wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tego, jak efektywniej pracować na rzecz społeczności lokalnych.

Podczas spotkania porozmawiamy o strategiach samorządowych i o tym jaką rolę może pełnić biblioteka jako wykonawca, ale też kreator strategii rozwoju kultury i rozwoju społeczności lokalnej. Poruszymy tematy związane ze współpracą w kontekście projektowania i łączenia działań różnych instytucji kultury w ofertę, która spełnia oczekiwania mieszkańców.

Webinarium poprowadzi:

Natalia Gromow: Absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych Marketing kultury (Uniwersytet Warszawski) i Innowacyjne praktyki public relations (Uniwersytet Gdański).
Od kwietnia 2016 r. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, wcześniej pracowała w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku na stanowisku kierownika Działu Marketingu i PR oraz rzecznika prasowego.
Pomysłodawczyni i osoba odpowiedzialna za wdrożenie Karty do Kultury, inicjatorka ogólnopolskiej (nie)konferencji dla pracowników bibliotek Kierunek-Wizerunek, programu wymiany bibliotekarzy “Praktyka dla praktyka” oraz wielu kampanii marketingowych promujących czytelnictwo i korzystanie z bibliotek. Współzałożycielka Stowarzyszenia LABiB.

Aby dokonać rejestracji wystarczy kliknąć w link:
https://frsi.clickmeeting.pl/labib-nie-dzialamy-w-prozni-jestesmy-czescia-lokalnej-spolecznosci/register

Projekt "12 miesięcy tematycznych z labib.pl" jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB