• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2023
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Pociąg do pamięci - BOOM3! w gwiździńskiej bibliotece

W piątkowe popołudnie 10 listopada w gwiździńskeij bibliotece publicznej odbyły się zajęcia dla Seniorów w ramach akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Tematem spotkania były planszówki. W spotkaniu uczestniczyli chętni Seniorzy z terenu całej gminy. Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej, następnie przeszliśmy do rozmowy nt. ulubionych gier planszowych, komputerowych i na telefonach. Wspomnień w co grali Seniorzy w młodości nie było końca. Dowiedzieli się również co mówią badania o wpływie gier analogowych na poprawę funkcji poznawczych. Zdecydowanie na pytanie czy wolą grać sami czy w zespole, pomimo wielu ograniczeń zajęć grupowych, właśnie tę formę wolą.

Po prezentacji gier planszowych otrzymanych w ramach akcji – Polska Luxtorpeda i Pitagoras oraz dostępnych w bibliotece (część z nich otrzymaliśmy w zeszłorocznej akcji BOOM2!...) przystąpiliśmy do wspólnego grania.

A czy podobało się Seniorom. Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w filmiku.

Uczestnicy miło spędzili czas z rówieśnikami, poznawali się i integrowali.

Oczywiście wszystkie otrzymane gry i komiksy dostępne są w bibliotece.

Akcja „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” jest realizowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont Sp. z o.o.

Link do filmiku:

https://youtu.be/yUJGrF8mPGY

Link do artykułu na profilu społecznościowym biblioteki:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0AbMQgkSaDBHZerfZaFxYfZwvK7mArSRCc2tSYDT2KzyLFZj9BgW2zFSVFzXPqYszl&id=100064581553964