• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2022
  • Edycja: 15.11.2022
  • 0 
BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w gwiździńskiej bibliotece

12 listopada w sobotnie przedpołudnie w gwiździńskeij bibliotece publicznej odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Tematem spotkania były łamigłówki i gry logiczne. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy nt. ulubionych gier planszowych, elektronicznych i mobilnych. Następnie rozmawialiśmy o rodzajach gier planszowych, ze szczególnym uwzględnieniem gier logicznych. Dzięki krótkiemu filmikowi i wiadomości dostępnych w książkach dzieci dowiedziały się jak działa mózg. Po prezentacji gier planszowych otrzymanych w ramach akcji – Ubongo Extreme i Unongo Trigo oraz dostępnych w bibliotece przystąpiliśmy do wspólnego grania. Oczywiście podczas zajęć nie zabrakło zagadek logicznych, a także ćwiczeń fizycznych, które usprawniają pracę mózgu. Uczestnicy miło spędzili czas z rówieśnikami, poznawali się i integrowali.

Zajęciom towarzyszyła wystawka książkowa nt. ludzkiego organizmu, a zwłaszcza mózgu.

Oczywiście wszystkie otrzymane gry i komiksy dostępne są w bibliotece.

Akcję „BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i wydawnictwo Story House Egmont.

Link do filmiku:
https://youtu.be/J8aQIog-jLw

Link do artykułu na profilu społecznościowym biblioteki:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02izS8EGdEvuAFLcz8w8sPcuQWuPQHzuno8NUwcqyHTV6wRFNUbT3PC5CheGEZGhapl&id=100064581553964