• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2023
  • Edycja: 15.11.2023
  • 0 
„BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” — MBP Gorlice

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach wzięła udział w akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”.

W ramach tego wydarzenia, podczas Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii, zorganizowaliśmy spotkanie dla uczniów klasy trzeciej z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach. Celem zajęć było pokazanie komiksów i gier w roli praktycznych i skutecznych narzędzi do nauki i zabawy, a także przybliżenie tematu emocji. Inspiracji dostarczyła niezwykła publikacja pt. Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia. Emocje, autorstwa Eve Tharlet i Brigitte Luciani.

Spotkanie rozpoczęliśmy od gry karcianej DIXIT. Podczas zabawy każdy uczestnik mógł wybrać sobie kartę, w której dostrzegł pewną emocję i opowiedzieć, co jego zdaniem wyraża. Następnie wysłuchując kilku krótkich fragmentów komiksu uczniowie rozpoznawali, jakie uczucia towarzyszą bohaterom. Pan Borsuk, Pani Lisica oraz ich dzieci tworzą patchworkową rodzinę, w której każdy jest wyjątkowy i ma prawo do inności i własnego zdania. Czy wyrażenie emocji to prosta sprawa? Jak sobie z nimi radzić? Punktem wyjścia do rozmów o emocjach były sytuacje, w których bohaterowie przeżywali: gniew, strach, radość, smutek, zaskoczenie. Uczniowie wykonywali własną kostkę emocji i bawiąc się w parach, starali się miną, czy gestem pokazać tę, którą wskazywała kostka. Sporo dobrej zabawy dostarczyła również niezawodna gra DOBBLE, tym razem w wersji XXL.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „BOOM 3! na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, której organizatorami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont sp. z o. o.

https://www.mbpgorlice.info/new/art,2849,pokaz-co-czujesz-relacja

„BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” — MBP Gorlice