• Artykuł
  • Publikacja: 08.11.2022
  • Edycja: 08.11.2022
  • 0 
Potworne i emocjonujące komiksy i gry planszowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gozdowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gozdowie wraz z filią w Lelicach już po raz drugi zakwalifikowały się do akcji #BOOM na komiksy i gry planszowe w bibliotece. Tym razem zaprosiliśmy naszych czytelników do komiksowego świata na dwóch spotkaniach.

Potworny wieczór gier z Dziecięcą i Młodzieżową Drużyną Strażacką OSP w Gozdowie

Pewnego wieczoru umówiliśmy się na spotkanie w naszej sali kulturalnej z nieustraszonymi młodymi adeptami OSP w Gozdowie. Odważni młodzi ludzie zmierzyli się z ,,potwornymi" zadaniami komiksem ubarwionymi. Młodsza grupa pod okiem naszej bibliotekarki Kasi wykonywali różne ćwiczenia sprawnościowe nie tylko angażujące mięśnie- głową też trzeba było poruszyć by rozwikłać trudne zagadki. Dzieci przeglądały otrzymane w ramach akcji magazyny LEGO, by następnie kodować klony z klocków. Wśród aktywności nie zabrakło również przygotowania potwornych postaci i opowiadania ich przygód "w pięciu klatkach". Chętni korzystali również z fotobudki. Starsza grupa uruchamiała swoje szare komórki podczas przygotowanego wieczoru gier. Emocje niekiedy sięgały zenitu, a walka z czasem niekiedy była bardzo nierówna jednak z każdą rundą młodzi strażacy coraz bardziej wciągali się w rozgrywkę. By trochę ochłonąć z emocji uczestnicy wykonali komiks o pewnym nieco komicznym pożarze remizy i przygodach prezesa jednostki, ale o tym może innym razem ;)
Po zajęciach wybraliśmy się na wieczorny spacer.
Fotorelację znajdziecie na naszej stronie i na facebooku naszej biblioteki.

Kreatywny i emocjonujący poniedziałek z komiksami

W ramach udziału w akcji #BOOM2 na komiksy i gry planszowe w bibliotece zaprosiłyśmy również młode czytelniczki do naszej filii w Lelicach by porozmawiać sobie o budowie komiksu i sposobach przekazu treści za pomocą obrazów. Dziewczyny przejrzały zgromadzone w bibliotece komiksy i podjęły dyskusję o środkach wyrazu artystycznego autorów komiksów. Zmierzyły się z emotkami podczas zabawy "jedno zdanie- inna ekspresja", które wzbudziły w nich niesamowite aktorskie umiejętności! Żeby nie było tak łatwo zaproponowałyśmy młodym czytelniczkom zaprojektowanie emotek, które odzwierciedlają je same, a następnie stworzyłyśmy plakat z naszych prac! W głowie budziły się coraz to nowe pomysły na teksty "w dymkach" jednak czas biegł nieubłaganie i zbliżał się koniec naszego spotkania. Jednak zanim się rozstałyśmy zdążyłyśmy zagrać kilka rundek gier, które otrzymałyśmy w ramach udziału w tej jakże emocjonującej akcji. Relacje znajdziecie u nas na stronie internetowej i Facebooku.

TO BYŁ NIESAMOWITY CZAS SPĘDZONY WŚRÓD MŁODYCH, KREATYWNYCH CZYTELNIKÓW. Widzimy, że ,,nauka nie poszła w las" i czytelnicy rozbudzili w sobie zamiłowanie do komiksów!

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tej inicjatywie i mamy nadzieję do następnego razu!

Potworne i emocjonujące komiksy i gry planszowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gozdowie